HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2021 - 2022
 
2020 - 2021
 
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2014
 
Brief Scores - 2nd Mar '14
 
Group 1 - Liberal Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Youth Cricket Club vs Our Own Club
 
Toss: Our Own Club won the toss and elected to bat
 
Result: Youth Cricket Club won by 2 wkts
 
Our Own Club- 140/10 in 37.5 overs
(Vishal Wayande 58, Niranjan Tungare 3/22, Nimit Mithawala 3/25)
 
Youth Cricket Club- 141/8 in 28.2 overs
(Tarak Bhagat 37, Akash Akhade 35, Ajay Mali 3/10)
 
Palanpur Cricket Club vs Diamond Star Cricket Club
 
Toss: Diamond Star Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Diamond Star Cricket Club won by 81 runs
 
Diamond Star Cricket Club- 230/10 in 44.4 overs
(Saurabh Tripathi 77, Yash Dhanak 56, Rakesh Rao 30,
Satyak Patel 5/24, Vaibhav Kadoo 3/34)
 
Palanpur Cricket Club- 149/10 in 36.2 overs
(Davait Rane 37*, Saurabh Tripathi 3/13)
 
New Social Union Cricket Club vs Jolly Brothers Sports Club
 
Toss: Jolly Brothers Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Jolly Brothers Sports Club won by 5 runs
 
Jolly Brothers Sports Club- 106/10 in 41.1 overs
 
New Social Union Cricket Club- 101/10 in 32.1 overs
(Ankit Mistry 37, Taikhoom Jodiawala 5/28)
 
Combined Cricket Club vs Young Mens Christian Association
 
Toss: Young Mens Christian Association won the toss and elected to field
 
Result: Young Mens Christian Association won by 7 wkts
 
Combined Cricket Club- 105/10 in 32.5 overs
(Dashang Tanna 41, Milap Shah 4/22, Yogesh Jani 3/20)
 
Young Mens Christian Association- 106/3 in 18.5 overs
(Megh Adhuryu 46)
 
V.S.T. Gymkhana vs S.F. Sassanian Cricket Club
 
Toss: S.F. Sassanian Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: V.S.T. Gymkhana won by 10 wkts
 
S.F. Sassanian Cricket Club- 53/10 in 25.4 overs
(Nandkumar Sangipom 3/16, Tanveer Gory 3/19)
 
V.S.T. Gymkhana- 56/0 in 8.4 overs
(Tanveer Gory 32*)
 
Oriental Cricket Club vs Muslim Sports Club
 
Toss: Oriental Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Oriental Cricket Club won by 90 runs
 
Oriental Cricket Club- 242/5 in 45 overs
(A. Hitesh 59*, G. Mihir 85*, N. Ranjit 52)
 
Muslim Sports Club- 152/10 in 36.3 overs
(A. Salim 40, V. Bharat 3/33 )
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Bhatia Sports Club
 
Toss: Dilip Vengsarkar Foundation won the toss and elected to bat
 
Result: Dilip Vengsarkar Foundation won by 160 runs
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 246/8 in 45 overs
(Divyansh Saxena 107, Akash Chikne 44, Parin Gondalia 3/38)
 
Bhatia Sports Club- 86/10 in 21.1 overs
 
Hansoty Bros. Sports Club vs Swastik Cricket Club
 
Toss: Swastik Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Swastik Cricket Club won by 3 wkts
 
Hansoty Bros. Sports Club- 138/10 in 41.2 overs
(Riyaz Malick 3/16, Parvez Patni 3/21)
 
Swastik Cricket Club- 140/7 in 22.2 overs
 
Kshatriya Cricket Club vs Patan Cricket Club
 
Toss: Patan Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Kshatriya Cricket Club won by 8 wkts
 
Patan Cricket Club- 137/10 in 38 overs
(Vivek Parte 3/28)
 
Kshatriya Cricket Club- 139/2 in 24.2 overs
(Jayesh Pokhare 39*)
 
New Era Cricket Club vs Gamdevi Cricketers
 
Toss: New Era Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: New Era Cricket Club won by 39 runs
 
New Era Cricket Club- 215/9 in 45 overs
(Pushkar Sharma 50, Kiran Khanvilkar 4/27, Sakshan Parashar 3/17)
 
Gamdevi Cricketers- 176/10 in 42.4 overs
(Vinit Sarang 73)
 
United XI Cricket Club vs Young Boy's Cricket Club
 
Toss: United XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Boy's Cricket Club won by 5 wkts
 
United XI Cricket Club- 201/10 in 42 overs
(Tausif Ansari 58, Sarfaraz Qureshi 36, Salim Shaikh 33,
Hitesh Bhayani 4/33, Manish Shah 3/22)
 
Young Boy's Cricket Club- 204/5 in 36.4 overs
(Hitesh Bhayani 63, Manish Doshi 39, Manish Shah 30*)
 
Young Zorastrian Cricket Club vs Garware Club House
 
Toss: Garware Club House won the toss and elected to field
 
Result: Young Zorastrian Cricket Club won by 204 runs
 
Young Zorastrian Cricket Club- 272/9 in 41 overs
(Aman Qureshi 65*, Yusuf Sardar 52, Sameer Shah 3/26,
Ayush Harlalka 3/66)
 
Garware Club House- 68/10 in 25.1 overs
(Zubair Panirwala 3/16)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Bombay Gymkhana Ltd.
 
Toss: Bombay Gymkhana Ltd. won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Gymkhana Ltd. won by 103 runs
 
Bombay Gymkhana Ltd.- 288/6 in 45 overs
(Siddharth Bhagat 100, Aakash Luthra 71, Rahul Sagar 58)
 
Errant Cricketers- 185/10 in 37.3 overs
(Aaqyl Chagla 63, Rahul Sagar 3/28, Aakash Luthra 3/43)
 
Paramount Cricket Club vs Anjuman I Islam Institute S.C.
 
Toss: Paramount Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Paramount Cricket Club won by 108 runs
 
Paramount Cricket Club- 214/10 in 38.1 overs
(Vishweshwar Singh 72, Pradeep Kanchan 46)
 
Anjuman I Islam Institute S.C.- 106/10 in 21.1 overs
(Santosh Jagtap 5/34, Vishweshwar Singh 4/12)
 
Kerrawala Windsor vs Shahpur Spencer Challenge Shield
 
Toss: Kerrawala Windsor won the toss and elected to bat
 
Result: Kerrawala Windsor won by 166 runs
 
Kerrawala Windsor- 339/5 in 45 overs
(Tejas Patni 136*, Siddharth Jadeja 48, Zubair Botawala 46,
Rupen Jhaveri 39, Vinayak Samant 31)
 
Shahpur Spencer Challenge Shield- 173/10 in 37 overs
(Paresh Shah 77, Sagar Chhabria 4/38, Saurabh Jhaveri 3/33)
 
Souvenir Cricket Club vs Stylo Cricketers
 
Toss: Souvenir Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Souvenir Cricket Club won by 68 runs
 
Souvenir Cricket Club- 211/9 in 45 overs
(Farukh Momin 47, Yash Patil 37)
 
Stylo Cricketers- 143/10 in 42.5 overs
(Suraj Verma 3/37)
 
Ema Cricket Club vs Friends Cricketers
 
Toss: Friends Cricketers won the toss and elected to field
 
Result: Friends Cricketers won by 1 wkt
 
Ema Cricket Club- 170/10 in 40.5 overs
(Subhash Machhi 51, Mithilesh Kewat 38, Prathamesh Angare 4/32)
 
Friends Cricketers- 171/9 in 26.4 overs
(Pratik Bhurke 37, Nasir Bora 3/40)
 
Elphinstone Cricket Club vs Khandala Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Khandala Cricket Club won by 86 runs
 
Khandala Cricket Club- 249/8 in 43 overs
(Tejas Sakhare 38, Kasif Paryani 35, Manoj Chavan 33, Sunil Kulkarni 31,
Adwait Chandsarkar 3/38, Utkarsh Satavase 3/52)
 
Elphinstone Cricket Club- 163/8 in 45 overs
(Utkarsh Satavase 51, Ajinkya Sawant 33)
 
Group 4 - (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Chembur Gymkhana
 
Toss: Chembur Gymkhana won the toss and elected to bat
 
Result: Chembur Gymkhana won by 151 runs
 
Chembur Gymkhana- 298/8 in 45 overs
(Suraj Lalwani 105, Pavandeep Patheja 51, Siddharth Matani 37,
Chinmay Dembre 32)
 
Dadar Cricket Club- 147/10 in 33 overs
 
Crown Cricket Club vs Young Association Cricket Club
 
Toss: Young Association Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Young Association Cricket Club won by 6 wkts
 
Crown Cricket Club- 154/7 in 36.5 overs
(Manish Chavan 66, Siddharth Hetkale 3/19)
 
Young Association Cricket Club- 157/4 in 27 overs
(Alpesh Rajput 60*, Rohit Karlekar 44*)
 
Friends Union Sports Club vs Mangrol Cricket Club
 
Toss: Friends Union Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Friends Union Sports Club won by 3 wkts
 
Mangrol Cricket Club- 181/10 in 41.2 overs
(Jinesh Nanaware 40, Sagar Kawankar 39, Yunis Shaikh 35,
Dharmendra Mourya 3/24, Milind Kanitkar 3/36)
 
Friends Union Sports Club- 185/7 in 32 overs
(Nirav Bhedda 92*, Jayachandran Jayram 3/21)
 
Blue Star Cricket Club vs Anushakti Nagar S & R Club
 
Toss: Anushakti Nagar S & R Club won the toss and elected to bat
 
Result: Blue Star Cricket Club won by 4 wkts
 
Anushakti Nagar S & R Club- 167/10 in 42.2 overs
(Darshan Abarkar 70*, Binay Singh 3/13)
 
Blue Star Cricket Club- 168/6 in 43.4 overs
(Shahrukh Kashmiri 60*, Ajay Patel 3/31)
 
Bhama Cricket Club vs Mulund Challengers
 
Toss: Bhama Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mulund Challengers won by 3 wkts
 
Bhama Cricket Club- 156/10 in 44 overs
(Sandeep Chatwani 83*, Himanshu Mody 31, Harshad Rajput 5/17)
 
Mulund Challengers- 159/7 in 37.5 overs
(Rupesh Singh 57, Sushil More 45*, Hasit Shah 4/37)
 
Mazgaon Cricket Club vs Rajawadi Cricket Club
 
Toss: Rajawadi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Rajawadi Cricket Club won by 206 runs
 
Rajawadi Cricket Club- 256/8 in 45 overs
(Harpreet Singh Chopra 70, Prathamesh Raul 57, Rahul Mahajan 35,
Vikas Satam 3/42, Kunal Chikane 3/59)
 
Mazgaon Cricket Club- 50/10 in 13.4 overs
(Ninad Kadam 7/17)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Parsee Pioneer Cricket Club
 
Toss: Mahim Juvenile Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Parsee Pioneer Cricket Club won by 12 runs
 
Parsee Pioneer Cricket Club- 130/10 in 39 overs
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 118/10 in 63.2 overs
(Kishanlal Dhuriya 31, Laxman Kumbhar 3/19, Chinmay Dalvi 3/32)
 
Worli Cricket Club vs Sports Promotion Group (Mumbai)
 
Toss: Sports Promotion Group (Mumbai) won the toss and elected to bat
 
Result: Sports Promotion Group (Mumbai) won by 266 runs
 
Sports Promotion Group (Mumbai)- 330/7 in 45 overs
(Parag Patil 120, Tejas Newale 44, Sachin Dubey 38, Pratik Pujari 32)
 
Worli Cricket Club- 64/10 in 20.2 overs
(Vinod Mishra 5/16, Sandip Ingale 4/12)
 
Bengal Club vs Bombay Wanderers
 
Toss: Bombay Wanderers won the toss and elected to bat
 
Result: Bengal Club won by 3 wkts
 
Bombay Wanderers- 156/10 in 41.5 overs
(Mahesh Jadhav 4/34, Mihir Javle 3/17, Pawan Katania 3/18)
 
Bengal Club- 159/7 in 40.5 overs
(Mahesh Jadhav 45, Abhishek Yadav 4/14)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Adarsh Cricket Club
 
Toss: Eleven 77 Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Adarsh Cricket Club won by 21 runs
 
Adarsh Cricket Club- 138/10 in 33.2 overs
(Ganesh Saive 64, Sagar Rathod 4/19, Nilesh Salvi 3/17)
 
Eleven 77 Cricket Club- 117/10 in 34 overs
(Pankaj Bandabe 46, Saurabh Thakur 30, Santosh Dhande 7/24)
 
Glorious Cricket Club vs Kshatriya Union Club
 
Toss: Kshatriya Union Club won the toss and elected to bat
 
Result: Glorious Cricket Club won by 5 wkts
 
Kshatriya Union Club- 183/9 in 45 overs
(Jitendra Patil 59)
 
Glorious Cricket Club- 186/5 in 30.3 overs
(Kumar Kuchin 38, Pradeep Pandey 36, Akash Palande 31)
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club vs Bharat Cricket Club
 
Toss: Gomantak Daivadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bharat Cricket Club won by 8 wkts
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 62/10 in 25.5 overs
(Sandeep Pawar 5/24)
 
Bharat Cricket Club- 63/2 in 8.4 overs
(Soham Dalvi 43*)
 
Group 6 - Kurla Bapat Cricket Tournament (Chinchpokli - Kurla)
 
K.R.P. XI Cricket Club vs Youth's Own Union Cricket Club
 
Toss: K.R.P. XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: K.R.P. XI Cricket Club won by 92 runs
 
K.R.P. XI Cricket Club- 173/10 in 37.5 overs
(Sayed Mohammed 59, Akshay Thakur 5/41)
 
Youth's Own Union Cricket Club- 81/10 in 23.5 overs
(Siddhesh Raut 4/14, Sanjay Hadapi 3/21)
 
Young Men's Muslim Association vs Sporting Union Club
 
Toss: Young Men's Muslim Association won the toss and elected to bat
 
Result: Sporting Union Club won by 4 wkts
 
Young Men's Muslim Association- 153/10 in 33.4 overs
(Usman Siddiqui 52*, Kapil Ghamaray 3/21, Sanjay Naik 3/36)
 
Sporting Union Club- 156/6 in 31 overs
(Sanjay Naik 47*)
 
Achievers Cricket Club vs Old Podarites Cricket Club
 
Toss: Old Podarites Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Achievers Cricket Club won by 4 wkts
 
Old Podarites Cricket Club- 184/10 in 43.3 overs
(Hrishikesh Padwal 47)
 
Achievers Cricket Club- 187/6 in 32.5 overs
(Sushil Kumar Kamble 52, Suhas Nandoskar 44, Nishikant Ambolkar 31)
 
Gay Cavaliers Cricket Club vs Indian Gymkhana
 
Toss: Gay Cavaliers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Indian Gymkhana won by 4 wkts
 
Gay Cavaliers Cricket Club- 114/10 in 30.3 overs
(Rishi Shah 31, Yashasvi Joshi 4/23, Kushal Patil 3/16)
 
Indian Gymkhana- 117/6 in 31.4 overs
(Avinash Patil 41*)
 
Matunga Gujarati Seva Mandal vs Union Cricket Club
 
Toss: Matunga Gujarati Seva Mandal won the toss and elected to bat
 
Result: Matunga Gujarati Seva Mandal won by 35 runs
 
Matunga Gujarati Seva Mandal- 242/10 in 45 overs
(Akshay Bhatia 60, Ankit Gandhi 45, Hemal Oza 38, Omkar Samant 4/24)
 
Union Cricket Club- 207/10 in 44.4 overs
(Edward Philips 36, Hiren Oza 4/29, Akshay Bhatia 3/35)
 
Baronet Cricket Club vs G.S.B. Sports Club
 
Toss: Baronet Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: G.S.B. Sports Club won by 2 wkts
 
Baronet Cricket Club- 210/10 in 44.3 overs
(Jay Maru 50, Jay Atha 38, Santosh Kumar 32)
 
G.S.B. Sports Club- 211/8 in 42.5 overs
(Mandar Nalawade 54, Amar Mehta 41, Jignesh Shetye 3/35)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Aiming Master Cricket Club vs Challengers Cricket Club
 
Toss: Challengers Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Aiming Master Cricket Club won by 30 runs
 
Aiming Master Cricket Club- 196/10 in 45 overs
(Ibrahim Khan 58, Alap Thakore 41, Sachin Sakpal 3/24)
 
Challengers Cricket Club- 166/10 in 42.3 overs
(Ambrika Yadav 38, Lalkrishna Vishwakarma 32, Majeed Khan 2/34)
 
Aarey Cricket Club vs Star Cricket Club (Bandra)
 
Toss: Aarey Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Star Cricket Club (Bandra) won by 5 wkts
 
Aarey Cricket Club- 148/10 in 34 overs
(Padmanabhan Mudliar 46, Divakar Shetty 4/22, Ganesh Bhosale 3/53)
 
Star Cricket Club (Bandra)- 149/5 in 32.2 overs
(Athish Jadhav 44*, Anil Sakpal 30, Bhavik Patel 3/13)
 
Kridarang Cricket Club vs J. Bhatia Sports Club
 
Toss: Kridarang Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: J. Bhatia Sports Club won by 9 wkts
 
Kridarang Cricket Club- 174/8 in 37.5 overs
(Vishal Mate 51, Mushahid Ali 31, Deven Dhruva 3/28)
 
J. Bhatia Sports Club- 177/1 in 22.2 overs
(Kunal Raginwar 103*, Ashutosh Sanas 50)
 
S.K.P. Athletics vs Gaud Union Sports Club
 
Toss: Gaud Union Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: S.K.P. Athletics won by 117 runs
 
S.K.P. Athletics- 249/9 in 45 overs
(Sameeran Chalke 60, Sunil Lingayat 47, Deepak Joshi 3/53)
 
Gaud Union Sports Club- 132/10 in 28.1 overs
(Sarfaraz Jumani 41, Prakash Solanki 4/12)
 
Indian Dynamite Cricket Club vs Bandra Gymkhana
 
Toss: Bandra Gymkhana won the toss and elected to bat
 
Result: Bandra Gymkhana won by 234 runs
 
Bandra Gymkhana- 295/10 in 44 overs
(Anirudh Joshi 64, Akshay Joshi 40*, Pranay Joshi 36,
Amin Qureshi 3/25, Dipesh Dikhale 3/68)
 
Indian Dynamite Cricket Club- 61/10 in 18.1 overs
(Dattatray Mohite 5/35)
 
Park Cricket Club vs Sunrise Cricket Club
 
Toss: Sunrise Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Park Cricket Club won by 107 runs
 
Park Cricket Club- 257/10 in 39.5 overs
(Bushan Chalke 75, Vikas Jadhav 52, Harish Dodhia 41,
Guru Yadav 3/38, Zameer Shaikh 3/53)
 
Sunrise Cricket Club- 150/10 in 43.2 overs
(Anas Shaikh 44, Vikas Jadhav 3/28, Nishant Bidve 3/33)
 
Group 8 - (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs Jaideep Cricket Club
 
Toss: Jaideep Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Men's Cricket Club won by 6 wkts
 
Jaideep Cricket Club- 143/10 in 38.4 overs
(Aditya Barve 34, Ninad Parab 30, Faheem Ansari 3/31, Ali Memon 3/32)
 
Young Men's Cricket Club- 144/4 in 17.5 overs
(Salman Khan 72)
 
St. Mary's Cricket Club vs Jolly Friends Cricket Club
 
Toss: St. Mary's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Jolly Friends Cricket Club won by 4 wkts
 
St. Mary's Cricket Club- 177/10 in 39.5 overs
(Aditya Ahuja 33, Akash Parmar 31, Ruchit Mishra 31,
Chandan Gaud 3/33)
 
Jolly Friends Cricket Club- 181/6 in 43.4 overs
(Nadim Shaikh 57*, Suhas Patil 38, Umang Kapani 3/20)
 
Vijaychandra Cricket Club vs Brothers Club
 
Toss: Brothers Club won the toss and elected to bat
 
Result: Brothers Club won by 158 runs
 
Brothers Club- 208/10 in 38 overs
(Mohammed Zaid 73, Wasim Shaikh 3/38, Rahul Kadam 3/53)
 
Vijaychandra Cricket Club- 50/10 in 18 overs
(Umesh Gaud 5/19)
 
Pandurangwadi Cricket Club vs Youngstar Cricket Club (Thane)
 
Toss: Youngstar Cricket Club (Thane) won the toss and elected to bat
 
Result: Pandurangwadi Cricket Club won by 6 wkts
 
Youngstar Cricket Club (Thane)- 147/10 in 44.3 overs
(Sagar Gadade 75, Saurabh Bahutule 5/27)
 
Pandurangwadi Cricket Club- 148/4 in 24.5 overs
(Amit Pagnis 79*)
 
Merry Cricketers vs Prabhodhan Goregaon
 
Toss: Prabhodhan Goregaon won the toss and elected to bat
 
Result: Merry Cricketers won by 1 wkt
 
Prabhodhan Goregaon- 215/9 in 44.5 overs
(Girigosai Shridhar 41, Soli Karanjia 36, Ninad Juvekar 34,
Prakash Shetty 33*, Asif Motiwala 4/37)
 
Merry Cricketers- 226/9 in 44 overs
(Munir Qureshi 32)
 
Cricket Club of Andheri vs Pathare Prabhu Cricketers
 
Toss: Pathare Prabhu Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Cricket Club of Andheri won by 6 wkts
 
Pathare Prabhu Cricketers- 108/10 in 28.3 overs
(Swapnil Rajwade 3/17)
 
Cricket Club of Andheri- 112/4 in 23 overs
(Dipen Bhosale 37)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Daiwadnya Cricket Club
 
Toss: Thane Sporting Club won the toss and elected to bat
 
Result: Thane Sporting Club won by 125 runs
 
Thane Sporting Club- 236/9 in 45 overs
(Nilesh Falekar 58, Sarvesh Karekar 3/26)
 
Daiwadnya Cricket Club- 111/10 in 29.1 overs
(Sarvesh Karelkar 38*, Rahul Solkar 4/14)
 
Thane Friends Union Cricket Club vs United Sports Club (Thane)
 
Toss: Thane Friends Union Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Thane Friends Union Cricket Club won by 143 runs
 
Thane Friends Union Cricket Club- 276/9 in 45 overs
(Ashay Palkar 64, Vinod Gauda 58, Prashant Sawant 4/70,
Swapnil Nakhwa 3/44)
 
United Sports Club (Thane)- 133/10 in 40 overs
(Digvijay Singh 4/28, Omkar Pawar 3/27)
 
Royal Cricket Club vs Modern Cricket Club
 
Toss: Royal Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Modern Cricket Club won by 81 runs
 
Modern Cricket Club- 237/6 in 45 overs
(Ahmer Karte 90, Faraz Karel 40*)
 
Royal Cricket Club- 156/10 in 39.2 overs
(Pankaj Jha 44, Pradeep Chavan 5/42)
 
Dombivali Cricket Club vs Prime Group Cricket Club
 
Toss: Dombivali Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Prime Group Cricket Club won by 7 wkts
 
Dombivali Cricket Club- 141/10 in 38 overs
(Shailesh Pore 35, Sunil Mishra 4/36)
 
Prime Group Cricket Club- 143/3 in 20.3 overs
(Santosh Nevaskar 77)
 
Union Cricket Club (Kalyan) vs Duru Cricket Club
 
Toss: Union Cricket Club (Kalyan) won the toss and elected to field
 
Result: Union Cricket Club (Kalyan) won by 4 wkts
 
Duru Cricket Club- 149/10 in 39 overs
(Akshay Desale 38, Prajyot Sakpal 5/23, Meet Samani 3/22)
 
Union Cricket Club (Kalyan)- 150/6 in 39 overs
(Pranay Vichare 41*, Ajay Pandey 32)
 
Deccan Cricket Club (Kalyan) vs Rocket Cricket Club
 
Toss: Rocket Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Deccan Cricket Club (Kalyan) won by 91 runs
 
Deccan Cricket Club (Kalyan)- 238/10 in 44.2 overs
(Ganesh Chougule 50, Aakash Jangid 46, Chetan Chacha 33)
 
Rocket Cricket Club- 147/10 in 40.1 overs
(Rohan Sawant 32*, Amol Patil 4/23)
 
Group 10 - (Borivali - Dahanu)
 
Dashing Sports Club vs Madhukar G. Vartak Memorial S.C.
 
Toss: Dashing Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Dashing Sports Club won by 8 wkts
 
Madhukar G. Vartak Memorial S.C.- 89/10 in 26.4 overs
(Ruturaj Mungekar 3/5)
 
Dashing Sports Club- 90/2 in 16 overs
(Pratik Patil 43)
 
Garfield Sports Club (Dahisar) vs Mahyavanshi Cricket Club
 
Toss: Garfield Sports Club (Dahisar) won the toss and elected to bat
 
Result: Garfield Sports Club (Dahisar) won by 153 runs
 
Garfield Sports Club (Dahisar)- 284/8 in 45 overs
(A. Waghela 57, R. Nadar 54, S. Kasare 45, P. Harijan 36)
 
Mahyavanshi Cricket Club- 131/10 in 30.5 overs
(R. Damania 37, A. Bhowad 4/15, A. Waghela 3/16)
 
Poisor Brothers vs Morarjee Velji Cricket Club
 
Toss: Morarjee Velji Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Morarjee Velji Cricket Club won by 17 runs
 
Morarjee Velji Cricket Club- 227/9 in 45 overs
(Sandesh Amrute 45, Abhijeet Madhabi 38, Kiran Arote 32,
Dhruman Damaniwala 3/49)
 
Poisor Brothers- 210/10 in 44.4 overs
(Nayan Mistry 42, Sandesh Amrute 3/35)
 
Rattlers Cricket Club vs Milton Cricket Club
 
Toss: Milton Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Milton Cricket Club won by 8 runs
 
Milton Cricket Club- 209/8 in 45 overs
(Sachin Gala 57, Akshay Nivalkar 42, Prasad Pitale 3/28,
Marzouk Sayed 3/45)
 
Rattlers Cricket Club- 201/10 in 42.5 overs
(Leon Fernandes 46, Raj Thapa 46, Marzouk Sayed 32, Kiran Maru 3/28)
 
Apollo Youngsters vs Kansara Cricket Club
 
Toss: Kansara Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Apollo Youngsters won by 108 runs
 
Apollo Youngsters- 219/7 in 45 overs
(Ayush Devkar 36, Gautam Bhutkar 36, Irfan Khan 338, Pranav Raut 32,
Manish Sharma 3/43)
 
Kansara Cricket Club- 111/10 in 29.3 overs
(Manoj Rathod 34, Saurabh Huddedar 5/14, Pratik Hingu 3/19)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the ICC T20 World Cup 2021?
Yes
No
Can't Say
Results