HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2021 - 2022
 
2020 - 2021
 
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2014
 
Brief Scores - 6th Apr '14
 
Group 1 - Liberal Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Youth Cricket Club vs Palanpur Cricket Club
 
Toss: Palanpur Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Youth Cricket Club won by 5 wkts
 
Palanpur Cricket Club- 156/10 in 38 overs
(Amit Vengurlekar 33*, Nimit Mithawala 3/13)
 
Youth Cricket Club- 157/5 in 39.1 overs
(Jairaj Thakkar 75, Niranjan Tungare 32)
 
Diamond Star Cricket Club vs Our Own Club
 
Toss: Diamond Star Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Diamond Star Cricket Club won by 9 wkts
 
Our Own Club- 97/10 in 31.3 overs
(Ajay Mali 35*, Rahul Rai 5/31, Musheer Khan 3/23)
 
Diamond Star Cricket Club- 100/1 in 11 overs
(Nishant Shivalkar 43*, Viral Gala 36*)
 
Shastri Hall Cricket Club vs New Social Union Cricket Club
 
Toss: Shastri Hall Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: New Social Union Cricket Club won by 5 wkts
 
Shastri Hall Cricket Club- 105/10 in 22 overs
(Abuhvrera Bhadgaonkar 58, Shoaib Khan 3/15, Rahul Chandurkar 3/30)
 
New Social Union Cricket Club- 107/5 in 21.4 overs
(Abhishek Khamkar 39*, Hemant Tipnis 30, Javed Khan 3/43)
 
Combined Cricket Club vs V.S.T. Gymkhana
 
Toss: Combined Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: V.S.T. Gymkhana won by 10 wkts
 
Combined Cricket Club- 111/10 in 30.3 overs
(Omkar Rilkar 50, Vijeth Shetty 45, Deepak Rumde 3/11,
Tanveer Gory 3/25, Ketan Kardele 3/26)
 
V.S.T. Gymkhana- 115/0 in 20 overs
(Ketan Kardele 56*, Tanveer Gory 45*)
 
S.F. Sassanian Cricket Club vs Young Mens Christian Association
 
Toss: S.F. Sassanian Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Young Mens Christian Association won by 89 runs
 
Young Mens Christian Association- 212/8 in 45 overs
(Akshay Vaidya 71, Chandan Gupta 5/24)
 
S.F. Sassanian Cricket Club- 123/10 in 34.4 overs
(Swapnil Shiravale 30, Bakul Mistry 3/22)
 
Crescent Cricket Club vs Oriental Cricket Club
 
Toss: Crescent Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Oriental Cricket Club won by 9 wkts
 
Crescent Cricket Club- 158/10 in 44.1 overs
(Jay Dawne 47, Saurav Jagtap 30)
 
Oriental Cricket Club- 162/1 in 19.3 overs
(Hitesh Arolkar 53*, Pratik Sawant 51*)
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Hansoty Bros. Sports Club
 
Toss: Dilip Vengsarkar Foundation won the toss and elected to bat
 
Result: Dilip Vengsarkar Foundation won by 14 runs
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 281/7 in 45 overs
(Divyansh Saxena 64, Hashir Dafedar 53, Aman Farooqui 39,
Jahangir Ansari 38, Sudhir Singh 4/30)
 
Hansoty Bros. Sports Club- 267/7 in 44 overs
(Mubeen Shaikh 114, Amey Bhatkar 3/64)
 
Swastik Cricket Club vs Bhatia Sports Club
 
Toss: Bhatia Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Swastik Cricket Club won by 8 wkts
 
Bhatia Sports Club- 174/10 in 39.4 overs
(Karan Ved 81, Wasim Qureshi 4/35, Akbar Ali Shah 3/29)
 
Swastik Cricket Club- 175/2 in 28.4 overs
(Iftikar Shaikh 72*, Asif Shaikh 42)
 
Bombay Union Sports Club vs Kshatriya Cricket Club
 
Toss: Bombay Union Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Bombay Union Sports Club won by 8 wkts
 
Kshatriya Cricket Club- 106/10 in 34.3 overs
(Rohan Jadhav 3/27)
 
Bombay Union Sports Club- 107/2 in 21.1 overs
(Shekhar Tandel 46, Aakash Shinde 36*)
 
New Era Cricket Club vs United XI Cricket Club
 
Toss: New Era Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: New Era Cricket Club won by 227 runs
 
New Era Cricket Club- 301/5 in 45 overs
(Pushkar Sharma 150, Mukund Sardar 55, Jinit Pasad 44)
 
United XI Cricket Club- 74/10 in 15.3 overs
(Aniket Khadpe 3/10)
 
Young Boy's Cricket Club vs Gamdevi Cricketers
 
Toss: Young Boy's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gamdevi Cricketers won by 7 wkts
 
Young Boy's Cricket Club- 83/10 in 26.5 overs
(Vinit Sarang 4/21)
 
Gamdevi Cricketers- 87/3 in 14.2 overs
 
Young Social Cricket Club vs Young Zorastrian Cricket Club
 
Toss: Young Zorastrian Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Social Cricket Club won by 5 wkts
 
Young Zorastrian Cricket Club- 192/10 in 42.4 overs
(Mohd. Faiz Koradia 62, Yusuf Sardar 58)
 
Young Social Cricket Club- 196/5 in 33.5 overs
(Yuvang Shah 79, Shiv Gupta 38, Tejas Rathod 36*)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Paramount Cricket Club
 
Toss: Paramount Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Paramount Cricket Club won by 5 wkts
 
Errant Cricketers- 88/10 in 30.2 overs
(Aquil Chagla 35, Dhananjay Tondwalkar 6/11)
 
Paramount Cricket Club- 90/5 in 13.2 overs
(Tushar Varma 3/21)
 
Anjuman I Islam Institute S.C. vs Bombay Gymkhana Ltd.
 
Toss: Anjuman I Islam Institute S.C. won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Gymkhana Ltd. won by 8 wkts
 
Anjuman I Islam Institute S.C.- 59/10 in 16.3 overs
(Rahul Sagar 4/10, Siddharth Bhagat 4/11)
 
Bombay Gymkhana Ltd.- 61/2 in 5.1 overs
 
Fort Youngsters vs Kerrawala Windsor
 
Toss: Fort Youngsters won the toss and elected to bat
 
Result: Kerrawala Windsor won by 6 wkts
 
Fort Youngsters- 180/9 in 45 overs
(Amit Shah 41, Zaosh Irani 3/29)
 
Kerrawala Windsor- 181/4 in 38.1 overs
(Kunal Vora 67*, Vinayak Samant 34)
 
Souvenir Cricket Club vs Ema Cricket Club
 
Toss: Souvenir Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Souvenir Cricket Club won by 117 runs
 
Souvenir Cricket Club- 209/9 in 45 overs
(Rakesh Avare 54)
 
Ema Cricket Club- 92/10 in 29.5 overs
(Sautar Samant 6/11, Tiyas Ansari 3/17)
 
Friends Cricketers vs Stylo Cricketers
 
Toss: Stylo Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Cricketers won by 6 wkts
 
Stylo Cricketers- 98/10 in 36.2 overs
 
Friends Cricketers- 101/4 in 11.5 overs
(Nikhil Shinde 39, Dharmik Ghadiyale 34, Mitammir Shaikh 3/9)
 
Swatantra Cricket Club vs Elphinstone Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Elphinstone Cricket Club won by 10 runs
 
Elphinstone Cricket Club- 186/10 in 41.1 overs
(Amit Khan 54, Utkarsh Satavase 35, Sanjay Joshi 5/19)
 
Swatantra Cricket Club- 176/10 in 42.1 overs
(Sachin Pitroda 46, Amir Khan 5/12)
 
Group 4 - (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Crown Cricket Club
 
Toss: Dadar Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Crown Cricket Club won by 23 runs
 
Crown Cricket Club- 136/10 in 27.3 overs
(Aftab Shaikh 30, Jogendra Nandgaonkar 4/39)
 
Dadar Cricket Club- 113/10 in 34.1 overs
(Arun Koli 42, Santosh Palve 3/25)
 
Young Association Cricket Club vs Chembur Gymkhana
 
Toss: Young Association Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Chembur Gymkhana won by 310 runs
 
Chembur Gymkhana- 361/6 in 45 overs
(Siddharth Matani 84, Pawandeep Singh 82, Shridhar Gawde 71*,
Suraj Lalwani 52)
 
Young Association Cricket Club- 51/10 in 22.4 overs
(Dheeraj Belani 3/3, Siddharth Matani 3/16)
 
Shri Shivaji Cricket Club vs Friends Union Sports Club
 
Toss: Shri Shivaji Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Shri Shivaji Cricket Club won by 155 runs
 
Shri Shivaji Cricket Club- 277/5 in 45 overs
(Sunil Patil 82, Vishal Belsar 61, Ketan Naik 55*, Nikesh Juikar 32)
 
Friends Union Sports Club- 122/10 in 24.2 overs
(Milind Kanitkar 44, Akash Sharma 4/20)
 
Blue Star Cricket Club vs Bhama Cricket Club
 
Toss: Blue Star Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bhama Cricket Club won by 5 wkts
 
Blue Star Cricket Club- 182/9 in 45 overs
(Akshay Shinde 64*, Hasit Shah 4/24, Swapnil Nandivadekar 3/28)
 
Bhama Cricket Club- 183/5 in 37.2 overs
(Jignesh Wadhaiya 49, Hasit Shah 31)
 
Mulund Challengers vs Anushakti Nagar S & R Club
 
Toss: Mulund Challengers won the toss and elected to bat
 
Result: Mulund Challengers won by 76 runs
 
Mulund Challengers- 190/10 in 43.1 overs
(Sushant Sawant 54, Sachin Sanghvi 34, Viraj Jadhav 3/43)
 
Anushakti Nagar S & R Club- 114/10 in 36.4 overs
(Snehal Anasariya 3/23)
 
Navi Mumbai Sports Club vs Mazgaon Cricket Club
 
Toss: Mazgaon Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Navi Mumbai Sports Club won by 8 wkts
 
Mazgaon Cricket Club- 99/10 in 27.3 overs
 
Navi Mumbai Sports Club- 102/2 in 12.5 overs
(Ajay Shrivastav 51*)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Worli Cricket Club
 
Toss: Mahim Juvenile Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Worli Cricket Club won by 38 runs
 
Worli Cricket Club- 211/10 in 44.5 overs
(Ahsan Amin 35, Nikhil Dubey 4/31)
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 173/10 in 40.4 overs
(Kishanlal Dhuriya 33, Mohd. Aslam Shaikh 3/29)
 
Sports Promotion Group (Mumbai) vs Parsee Pioneer Cricket Club
 
Toss: Parsee Pioneer Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Sports Promotion Group (Mumbai) won by 5 wkts
 
Parsee Pioneer Cricket Club- 152/10 in 40 overs
(Saiprasad Mayekar 60, Sandip Ingle 5/34)
 
Sports Promotion Group (Mumbai)- 153/5 in 36.3 overs
(Sachin Dubey 60*)
 
Hind Sevak Cricket Club vs Bengal Club
 
Toss: Bengal Club won the toss and elected to bat
 
Result: Hind Sevak Cricket Club won by 7 wkts
 
Bengal Club- 116/10 in 41.2 overs
(Sandeep Mahakal 3/6, Nikesh Donde 3/20)
 
Hind Sevak Cricket Club- 117/3 in 23.1 overs
(Shubhash Shivgan 58)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Glorious Cricket Club
 
Toss: Glorious Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Eleven 77 Cricket Club won by 34 runs
 
Eleven 77 Cricket Club- 160/10 in 44.5 overs
(S. Dhulekar 50, Sanket Surve 4/5, Amar Baikar 3/37)
 
Glorious Cricket Club- 126/10 in 34.5 overs
(Prakash Gohil 4/25)
 
Kshatriya Union Club vs Adarsh Cricket Club
 
Toss: Adarsh Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Adarsh Cricket Club won by 20 runs
 
Adarsh Cricket Club- 222/10 in 28.5 overs
(Ajinkya Kamble 109, Ganesh Sane 38, Sharad Mohite 4/53)
 
Kshatriya Union Club- 202/10 in 43.3 overs
(Atharva Nimkar 52, Sharad Mohite 45, Vaibhav Indulkar 42,
Santosh Dhande 4/36, Ajinkya Kamble 3/33)
 
Mohan Cricket Club vs Gomantak Daivadnya Cricket Club
 
Toss: Mohan Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gomantak Daivadnya Cricket Club won by 2 wkts
 
Mohan Cricket Club- 279/8 in 45 overs
(Ameya Adkar 63, Sanjiv Raut 44, Amit Patkar 43, Vaibhav Shukla 34,
Prasanna Revankar 3/38)
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 293/8 in 44 overs (including 15 penalty runs)
(Prasanna Revankar 93, Malay Shah 64, Paras Vira 44,
Tanmay Kadam 3/34)
 
Group 6 - Kurla Bapat Cricket Tournament (Chinchpokli - Kurla)
 
K.R.P. XI Cricket Club vs Young Men's Muslim Association
 
Toss: K.R.P. XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: K.R.P. XI Cricket Club won by 66 runs
 
K.R.P. XI Cricket Club- 197/10 in 44.4 overs
(Chetan Tagdi 53, Akshay Mazgaonkar 36,Tarique Aziz 3/46)
 
Young Men's Muslim Association- 131/10 in 26.5 overs
(Usman Siddique 42, Sanjay Hadapi 4/27, Nilesh Yadav 3/30)
 
Sporting Union Club vs Youth's Own Union Cricket Club
 
Toss: Sporting Union Club won the toss and elected to bat
 
Result: Sporting Union Club won by 8 runs
 
Sporting Union Club- 220/9 in 45 overs
(Rajkumar Gupta 36, Manoj Sonawane 35, Amol Sonawane 30,
Sachin Phalak 5/52)
 
Youth's Own Union Cricket Club- 212/10 in 44.4 overs
(Rakesh Parab 41, Hiren Gohil 38, Sanjay Naik 4/42,
Rajiv Hathamkar 3/42)
 
Jaico Cricket Club vs Achievers Cricket Club
 
Toss: Jaico Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Achievers Cricket Club won by 8 wkts
 
Jaico Cricket Club- 122/10 in 39.5 overs
(Shamim Shaikh 32, Sameer Vengurlekar 3/14, Suhas Nandoskar 3/22)
 
Achievers Cricket Club- 127/2 in 17.5 overs
(Suhas Nandoskar 60*, Rohan Kalbhor 34)
 
Gay Cavaliers Cricket Club vs Matunga Gujarati Seva Mandal
 
Toss: Matunga Gujarati Seva Mandal won the toss and elected to bat
 
Result: Matunga Gujarati Seva Mandal won by 171 runs
 
Matunga Gujarati Seva Mandal- 331/8 in 45 overs
(Bhupen Lalwani 94, Nikhilesh Nachare 70, Ankit Gandhi 55,
Anjaneya Khandekar 3/61)
 
Gay Cavaliers Cricket Club- 160/10 in 26.4 overs
(Arjun Gawde 52, Pushpak More 5/40)
 
Union Cricket Club vs Indian Gymkhana
 
Toss: Indian Gymkhana won the toss and elected to field
 
Result: Union Cricket Club won by 31 runs
 
Union Cricket Club- 204/10 in 43.3 overs
(Edward Philiip 50, Arcadius D'souza 33, Makrand Pandhe 32,
Chetan Bagde 3/35, Kushal Patil 3/45)
 
Indian Gymkhana- 173/10 in 40.5 overs
(Satish Gautam 36, Omkar Ghule 3/15)
 
Friends Sports Club vs Baronet Cricket Club
 
Toss: Baronet Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Baronet Cricket Club won by 17 runs
 
Baronet Cricket Club- 180/9 in 45 overs
(Abhishek Padvekar 35, Shivaram Krishnan 30*, Jay Atha 30,
Deepak Thakur 3/24)
 
Friends Sports Club- 163/10 in 43.3 overs
(Yash Vichare 35, Hardik Shaha 30, Pranav Nair 3/31,
Shivaram Krishnan 3/36)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Aiming Master Cricket Club vs Aarey Cricket Club
 
Toss: Aarey Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Aarey Cricket Club won by 55 runs
 
Aarey Cricket Club- 158/10 in 40 overs
(Sagar Warang 41, Abdul Majeed Khan 4/22)
 
Aiming Master Cricket Club- 103/10 in 28.5 overs
(Ibrahim Khan 47, Padmanabhan Mudliar 5/26)
 
Star Cricket Club (Bandra) vs Challengers Cricket Club
 
Toss: Star Cricket Club (Bandra) won the toss and elected to bat
 
Result: Star Cricket Club (Bandra) won by 4 runs
 
Star Cricket Club (Bandra)- 210/9 in 45 overs
(Agni Chopra 60, Adarsh Yadav 30, Vijay Singh 3/40)
 
Challengers Cricket Club- 206/10 in 43.1 overs
(Lalkrishna Vishwakarma 50, Rohan Sawant 3/24, Yashraj Malap 3/51)
 
Crescent Cricket Club (Andheri) vs Kridarang Cricket Club
 
Toss: Crescent Cricket Club (Andheri) won the toss and elected to bat
 
Result: Crescent Cricket Club (Andheri) won by 101 runs
 
Crescent Cricket Club (Andheri)- 239/9 in 45 overs
(Rishikesh Surve 67*, Sameer Bhoite 64, Karim Mansuri 33,
Atharva Pandit 3/31, Vishal Hate 3/41)
 
Kridarang Cricket Club- 138/10 in 39.3 overs
(Viraj shinde 35, Ashay Dubey 35, Neel Kadam 3/20)
 
S.K.P. Athletics vs Indian Dynamite Cricket Club
 
Toss: Indian Dynamite Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: S.K.P. Athletics won by 10 wkts
 
Indian Dynamite Cricket Club- 41/10 in 18.3 overs
(Prakash Solanki 4/15)
 
S.K.P. Athletics- 42/0 in 6.1 overs
 
Bandra Gymkhana vs Gaud Union Sports Club
 
Toss: Bandra Gymkhana won the toss and elected to bat
 
Result: Bandra Gymkhana won by 6 runs
 
Bandra Gymkhana- 188/10 in 41.3 overs
(Bharat Patil 72, Selvam Veeraswamy 56, Deepak Joshi 3/45)
 
Gaud Union Sports Club- 182/10 in 42 overs
(Deepak Joshi 35*, Ashutosh Upadhyay 30, Nikhil Kasavkar 3/29)
 
Young Friends Union C.C. vs Park Cricket Club
 
Toss: Young Friends Union C.C. won the toss and elected to bat
 
Result: Young Friends Union C.C. won by 64 runs
 
Young Friends Union C.C.- 167/10 in 41.4 overs
(Pratik Singh 60)
 
Park Cricket Club- 103/10 in 26.4 overs
(naresh Sardara 4/16, Siddhant Bhanusali 3/29)
 
Group 8 - (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs St. Mary's Cricket Club
 
Toss: Young Men's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Men's Cricket Club won by 71 runs
 
Young Men's Cricket Club- 249/10 in 42.4 overs
(Shahriar Ansari 66, Wajid Motorwala 60, Abdul Rehman Kudia 52,
Surak Kadwadkar 3/42)
 
St. Mary's Cricket Club- 178/10 in 36.3 overs
(Bharat Singh 45, Vijay Khushwa 39, Faheem Ansari 3/37)
 
Jolly Friends Cricket Club vs Jaideep Cricket Club
 
Toss: Jaideep Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Jolly Friends Cricket Club won by 177 runs
 
Jolly Friends Cricket Club- 310/7 in 45 overs
(Rahul Bhat 82, Suhas Patil 64, Raju Bharadwaj 56, Manish Tarkar 42,
Rasesh Changoiwala 5/52)
 
Jaideep Cricket Club- 133/10 in 36.1 overs
(Rasesh Changoiwala 42, Kashish Mainkar 30*, Chandan Gaud 4/19)
 
Young National Cricket Club vs Vijaychandra Cricket Club
 
Toss: Vijaychandra Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young National Cricket Club won by 10 wkts
 
Vijaychandra Cricket Club- 69/10 in 26.5 overs
(Ramchandra Pal 3/11)
 
Young National Cricket Club- 72/0 in 11.3 overs
(Nandan Pai 33*)
 
Pandurangwadi Cricket Club vs Merry Cricketers
 
Toss: Merry Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Pandurangwadi Cricket Club won by 7 wkts
 
Merry Cricketers- 146/9 in 36.5 overs
(Abdullah Patel 36*, Altaf Motawala 32, Sushant Mokal 3/24)
 
Pandurangwadi Cricket Club- 150/3 in 20 overs
(Amit Pagnis 70, Rohan Mhapankar 40)
 
Prabhodhan Goregaon vs Youngstar Cricket Club (Thane)
 
Toss: Youngstar Cricket Club (Thane) won the toss and elected to bat
 
Result: Youngstar Cricket Club (Thane) won by 116 runs
 
Youngstar Cricket Club (Thane)- 237/10 in 35.4 overs
(Shoeb Shaikh 67, Nishant Shrigapure 46, Rugved Kulkarni 3/42,
Ninad Juvekar 3/50, Mithun Rathod 3/67)
 
Prabhodhan Goregaon- 121/10 in 35.2 overs
(Shoeb Shaikh 4/28, Bhouratna Yadav 3/11)
 
Vile Parle Sports Club vs Cricket Club of Andheri
 
Toss: Vile Parle Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Cricket Club of Andheri won by 1 wkt
 
Vile Parle Sports Club- 124/10 in 32.1 overs
(Jinesh Cheda 56, Swapnil Rajwade 4/22, Kunal Shah 4/25)
 
Cricket Club of Andheri- 125/9 in 28.1 overs
(Niranjan Paralkar 56*, Sanjay Shethia 4/20, Arshit Gogri 3/21)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Thane Friends Union Cricket Club
 
Toss: Thane Friends Union Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Thane Sporting Club won by 1 run
 
Thane Sporting Club- 164/10 in 43.5 overs
(Rahul Solkar 32, Aditya Nikam 3/34)
 
Thane Friends Union Cricket Club- 163/10 in 33 overs
(Aditya Nikam 54, Nikunj Karia 4/44, Pintoo Vishwakarma 3/31)
 
United Sports Club (Thane) vs Daiwadnya Cricket Club
 
Toss: United Sports Club (Thane) won the toss and elected to bat
 
Result: Daiwadnya Cricket Club won by 6 wkts
 
United Sports Club (Thane)- 64/6 in 23 overs
 
Daiwadnya Cricket Club- 65/4 in 11.4 overs
 
Mandvi Muslim Sports Club vs Royal Cricket Club
 
Toss: Royal Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mandvi Muslim Sports Club won by 9 wkts
 
Royal Cricket Club- 137/10 in 34 overs
(Jitesh Sapariya 5/22)
 
Mandvi Muslim Sports Club- 140/1 in 21 overs
(Himanshu Trivedi 57*, Kunkesh Patil 36)
 
Dombivali Cricket Club vs Union Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Union Cricket Academy (Kalyan) won the toss and elected to field
 
Result: Union Cricket Academy (Kalyan) won by 10 wkts
 
Dombivali Cricket Club- 85/10 in 26.5 overs
(Anurag Jire 7/30)
 
Union Cricket Club (Kalyan)- 86/0 in 16.5 overs
(Shirish More 42*, Prajyot Sakpal 40*)
 
Duru Cricket Club vs Prime Group Cricket Club
 
Toss: Prime Group Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Duru Cricket Club won by 4 wkts
 
Prime Group Cricket Club- 137/10 in 44.4 overs
(Vicky PAtil 31, Madhav Kamath 4/16)
 
Duru Cricket Club- 138/6 in 29.3 overs
(Akshay Yesare 38, Vipin Vishwakarma 33*, Mukesh Chauhan 30)
 
Bhiwandi Taluka C.A. vs Deccan Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Bhiwandi Taluka C.A. won the toss and elected to field
 
Result: Deccan Cricket Club (Kalyan) won by 69 runs
 
Deccan Cricket Club (Kalyan)- 205/10 in 39.2 overs
(Harishchandra Yadav 59, Darshan Bhoir 4/28)
 
Bhiwandi Taluka C.A.- 136/10 in 28.3 overs
(Sajay Sansare 40, Amol Patil 3/14, Nitin Panale 3/33,
Harishchandra Yadav 3/47)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the ICC T20 World Cup 2021?
Yes
No
Can't Say
Results