HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2021 - 2022
 
2020 - 2021
 
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2014
 
Brief Scores - 9th Mar '14
 
Group 1 - Liberal Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Youth Cricket Club vs Shastri Hall Cricket Club
 
Toss: Shastri Hall Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Shastri Hall Cricket Club won by 39 runs
 
Shastri Hall Cricket Club- 200/10 in 10 wkts
(Hemant Tipnis 72, Harish Suntula 37, Niranjan Tungare 4/36)
 
Youth Cricket Club- 161/10 in 35.3 overs
(Karan Ramrakhani 41, Ankit Pratinast 4/32)
 
Palanpur Cricket Club vs New Social Union Cricket Club
 
Toss: Palanpur Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Palanpur Cricket Club won by 108 runs
 
Palanpur Cricket Club- 218/10 in 45 overs
(Anuj Gupta 81, Patrick Aleen 4/28, Roshan Mishra 3/11)
 
New Social Union Cricket Club- 110/10 in 35.4 overs
 
Diamond Star Cricket Club vs Jolly Brothers Sports Club
 
Toss: Diamond Star Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Diamond Star Cricket Club won by 5 wkts
 
Jolly Brothers Sports Club- 124/10 in 35 overs
(Rashid Mallick 45, Vikas Singh 39, Naushad Khan 3/38)
 
Diamond Star Cricket Club- 125/5 in 21.1 overs
(Saurabh Tripathi 52, Naushad Khan 31, Vikas Singh 3/32)
 
Combined Cricket Club vs Crescent Cricket Club
 
Toss: Combined Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Combined Cricket Club won by 7 wkts
 
Crescent Cricket Club- 161/9 in 45 overs
(Jay Dawne 39, Vikrant Pai 36*, Pritam Kori 4/19)
 
Combined Cricket Club- 162/3 in 40 overs
(Abhijit Korgaonkar 52*, Vishal Gokani 30)
 
V.S.T. Gymkhana vs Oriental Cricket Club
 
Toss: Oriental Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Oriental Cricket Club won by 27 runs
 
Oriental Cricket Club- 217/9 in 45 overs
(P. Sherigara 81, S. Bhagalta 80, T. Gory 3/39, D. Rumde 3/40)
 
V.S.T. Gymkhana- 190/10 in 43 overs
(T. Gory 62, N. Sangipom 38, M. Gharat 3/23, V. Raul 3/43)
 
S.F. Sassanian Cricket Club vs Muslim Sports Club
 
Toss: S.F. Sassanian Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: S.F. Sassanian Cricket Club won by 66 runs
 
S.F. Sassanian Cricket Club- 239/10 in 44 overs
(Salim Ansari 87, Rizwan Shaikh 36*, Chandan Gupta 3/33)
 
Muslim Sports Club- 173/10 in 41.1 overs
(Prajot Pednekar 64, Chandan Gupta 36, Imran Shaikh 4/30
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Bombay Union Sports Club
 
Toss: Dilip Vengsarkar Foundation won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Union Sports Club won by 4 wkts
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 216/5 in 45 overs
(Omkar Agawane 86*, Amey Bhatkar 34*)
 
Bombay Union Sports Club- 219/6 in 28.1 overs
(Jitesh Raut 61*, Dhruvin Dharmsey 50*)
 
Hansoty Bros. Sports Club vs Kshatriya Cricket Club
 
Toss: Kshatriya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Kshatriya Cricket Club won by 50 runs
 
Kshatriya Cricket Club- 188/10 in 29.5 overs
(Aniket Yame 44, Sunny Waghela 33, Mateen Ansari 4/31,
Mohd. Umair 3/34)
 
Hansoty Bros. Sports Club- 138/10 in 34 overs
(Abbas Lakdawala 35, Sudhir Singh 32)
 
Swastik Cricket Club vs Patan Cricket Club
 
Toss: Swastik Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Swastik Cricket Club won by 30 runs
 
Swastik Cricket Club- 260/7 in 45 overs
(Md. S. Qureshi 71*, I. Malik 43, I. Shaikh 41)
 
Patan Cricket Club- 230/8 in 45 overs
(J.Vora 66, S. Chandanshive 42, S. Shaikh 3/39)
 
New Era Cricket Club vs Young Social Cricket Club
 
Note: Match played on 13th Mar '14
 
Toss: New Era Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: New Era Cricket Club won by 5 wkts
 
Young Social Cricket Club- 109/10 in 33.3 overs
(Shivkumar Gupta 59, Himanshu Pandey 3/19, Mukund Sardar 3/20)
 
New Era Cricket Club- 110/5 in 30.3 overs
 
United XI Cricket Club vs Young Zorastrian Cricket Club
 
Toss: United XI Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Young Zorastrian Cricket Club won by 141 runs
 
Young Zorastrian Cricket Club- 250/10 in 44.4 overs
(Zubair Panirwala 62, Mohd. Faiz Koradia 39, Tausif Ansari 3/29)
 
United XI Cricket Club- 109/10 in 31.1 overs
(Salim Shaikh 32, Hamza Dokadia 4/23)
 
Young Boy's Cricket Club vs Garware Club House
 
Toss: Young Boy's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Garware Club House won by 4 wkts
 
Young Boy's Cricket Club- 303/9 in 45 overs
(Nipun Joshi 96, Hitesh Bhayani 86, Rajesh Shethia 38,
Ayush Harlalka 3/45)
 
Garware Club House- 304/6 in 41.5 overs
(Rohan Lakhotia 112*, Sohil Shah 66, Prathamesh Patel 37*)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Fort Youngsters
 
Toss: Errant Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Errant Cricketers won by 31 runs
 
Errant Cricketers- 244/8 in 45 overs
(Dhaval Savaliya 61, Aquil Chagla 43, Dayanan Shetty 37,
Advait Avalaskar 32, Vinit Dedhia 3/46)
 
Fort Youngsters- 213/10 in 41.5 overs
(Rajesh Savle 74, Harshvardhan Shah 40, Jayesh Poladia 34,
Ajit Singh 5/41, Tushar Varma 3/31)
 
Paramount Cricket Club vs Kerrawala Windsor
 
Toss: Kerrawala Windsor won the toss and elected to field
 
Result: Paramount Cricket Club won by 44 runs
 
Paramount Cricket Club- 207/10 in 41.4 overs
(Ameya Desai 63, Atul Nevarekar 54)
 
Kerrawala Windsor- 163/10 in 41 overs
(Rishabh Amin 48, Vinayak Samant 39, Santosh Jagtap 3/29,
Dhananjay Tondwalkar 3/38)
 
Anjuman I Islam Institute S.C. vs Shahpur Spencer Challenge Shield
 
Toss: Anjuman I Islam Institute S.C. won the toss and elected to bat
 
Result: Anjuman I Islam Institute S.C. won by 175 runs
 
Anjuman I Islam Institute S.C.- 399/9 in 43 overs
(Asif Shaikh 84, Vijay Yadav 83, Bhavik Amlani 61, Javed Saifuddin 49)
 
Shahpur Spencer Challenge Shield- 224/9 in 31.4 overs
(Abhishek Sanghvi 55, Ravi Dhamalia 43, Jigar Shiroya 34,
Rakesh Jain 33, Moiz Mojawala 6/33)
 
Souvenir Cricket Club vs Swatantra Cricket Club
 
Toss: Souvenir Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Souvenir Cricket Club won by 104 runs
 
Souvenir Cricket Club- 196/10 in 42.5 overs
(Vijay Bhuri 34, Sachin Pitroda 3/14)
 
Swatantra Cricket Club- 92/10 in 32.4 overs
(Ilyas Ansari 5/12)
 
Ema Cricket Club vs Elphinstone Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Elphinstone Cricket Club won by 148 runs
 
Elphinstone Cricket Club- 262/4 in 45 overs
(Amir Khan 76*, Rizwan Shaikh 57*, Utkarsh Satavase 57)
 
Ema Cricket Club- 114/10 in 34.2 overs
(Wasim Qureshi 4/25)
 
Friends Cricketers vs Khandala Cricket Club
 
Toss: Friends Cricketers won the toss and elected to field
 
Result: Khandala Cricket Club won by 34 runs
 
Khandala Cricket Club- 220/10 in 43.1 overs
(Omkar Tulaskar 102, Dharmik Ghadiyale 4/29, Pratik Bhurke 3/19)
 
Friends Cricketers- 186/10 in 42.1 overs
(Pratik Bhurke 44, Gagandeep Chopra 33, Sandip Sakhare 3/37)
 
Group 4 - (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Shri Shivaji Cricket Club
 
Toss: Shri Shivaji Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Shri Shivaji Cricket Club won by 122 runs
 
Shri Shivaji Cricket Club- 224/10 in 41.4 overs
(Sanil Patil 121, Jogendra Nandgaonkar 3/32)
 
Dadar Cricket Club- 102/10 in 32.1 overs
(Ravindra Koli 30, Akash Sharma 6/8)
 
Crown Cricket Club vs Friends Union Sports Club
 
Toss: Friends Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Union Sports Club won by 191 runs
 
Friends Union Sports Club- 303/8 in 45 overs
(Milind Kantikar 82*, Kushal Thakkar 32*, Nirev Bukdda 32,
Sajid Shaikh 3/52)
 
Crown Cricket Club- 112/10 in 22 overs
(Rizwan Parkar 35, Dharmendra Mourya 5/16)
 
Young Association Cricket Club vs Mangrol Cricket Club
 
Toss: Young Association Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Mangrol Cricket Club won by 73 runs
 
Mangrol Cricket Club- 228/10 in 44.4 overs
(Amol Tandale 69, Jinesh Nanaware 38, Siddhant Mhatre 4/24,
Siddharth Hetkale 3/46)
 
Young Association Cricket Club- 155/10 in 36.3 overs
(Suddhant Mhatre 48*, Alpesh Rajput 37, Sagar Kawankar 4/39)
 
Blue Star Cricket Club vs Navi Mumbai Sports Club
 
Toss: Blue Star Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Navi Mumbai Sports Club won by 9 wkts
 
Blue Star Cricket Club- 146/10 in 42.1 overs
(Prathamesh Phalke 41, Ritesh Dubey 35)
 
Navi Mumbai Sports Club- 150/1 in 16.1 overs
(Ajay Shrivastav 57*, Arun Ghogare 56)
 
Bhama Cricket Club vs Mazgaon Cricket Club
 
Toss: Mazgaon Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mazgaon Cricket Club won by 4 runs
 
Mazgaon Cricket Club- 212/10 in 40.5 overs
(Mazid Baloch 79, Bhushan Patil 32, Swapnil Mandivadekar 5/56,
Sudhir Doshi 3/53)
 
Bhama Cricket Club- 208/10 in 44.1 overs
(Sachin Ved 76, Sushant Shetty 4/36)
 
Mulund Challengers vs Rajawadi Cricket Club
 
Toss: Rajawadi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mulund Challengers won by 4 wkts
 
Rajawadi Cricket Club- 130/10 in 34 overs
(Bhanudas Shelke 5/12)
 
Mulund Challengers- 136/6 in 28.3 overs
(Bhanudas Shelke 39, Anand Shinde 3/35)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Hind Sevak Cricket Club
 
Toss: Mahim Juvenile Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Hind Sevak Cricket Club won by 79 runs
 
Hind Sevak Cricket Club- 148/10 in 29.2 overs
(Rohidas Koyande 57, VInit Mhatre 31, Santosh Chavan 4/43)
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 69/10 in 17.5 overs
(Sagar Dimri 5/26)
 
Worli Cricket Club vs Bengal Club
 
Toss: Worli Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bengal Club won by 6 wkts
 
Worli Cricket Club- 137/10 in 34.1 overs
(Mahesh Jadhav 3/35)
 
Bengal Club- 138/4 in 29.4 overs
(Hemant Sharma 45*, Aman Suraiya 40)
 
Sports Promotion Group (Mumbai) vs Bombay Wanderers
 
Toss: Bombay Wanderers won the toss and elected to field
 
Result: Sports Promotion Group (Mumbai) won by 5 runs
 
Sports Promotion Group (Mumbai)- 139/10 in 34 overs
(Parat Dhurandar 34, Abhishek Yadav 4/36)
 
Bombay Wanderers- 134/10 in 44.3 overs
(Shubham Tambe 30*, Sandip Ingale 3/22)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Mohan Cricket Club
 
Toss: Eleven 77 Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Eleven 77 Cricket Club won by 19 runs
 
Eleven 77 Cricket Club- 171/10 in 39.2 overs
(Pankaj Randare 31, Sandeep Mundaye 3/44)
 
Mohan Cricket Club- 152/10 in 35.5 overs
(Sandeep Mundave 45, Sufiyan Khan 37, Prakash Gohil 4/29,
Saurabh Thakur 3/28)
 
Glorious Cricket Club vs Gomantak Daivadnya Cricket Club
 
Toss: Gomantak Daivadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gomantak Daivadnya Cricket Club won by 26 runs
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 194/7 in 45 overs
(Vimal Bhatia 48)
 
Glorious Cricket Club- 168/10 in 43.4 overs
(Akash Malvi 57, Kushal Gawade 30, Akash Nagwekar 6/29)
 
Kshatriya Union Club vs Bharat Cricket Club
 
Toss: Bharat Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bharat Cricket Club won by 239 runs
 
Bharat Cricket Club- 280/6 in 43 overs
(Rushikesh Shetye 90, Soham Dalvi 40, Parag Jadhav 32*)
 
Kshatriya Union Club- 41/10 in 19 overs
(Heramb Parab 6/2)
 
Group 6 - Kurla Bapat Cricket Tournament (Chinchpokli - Kurla)
 
K.R.P. XI Cricket Club vs Jaico Cricket Club
 
Toss: K.R.P. XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: K.R.P. XI Cricket Club won by 91 runs
 
K.R.P. XI Cricket Club- 264/9 in 45 overs
(Lokesh Yadav 105, Bibek Das 68, Nilesh Yadav 31*, Omkar Bane 3/43,
Umesh Gauda 3/43)
 
Jaico Cricket Club- 173/9 in 38.2 overs
(Umesh Gauda 32, Aniket Patil 32, Nilesh Yadav 4/37)
 
Young Men's Muslim Association vs Achievers Cricket Club
 
Toss: Young Men's Muslim Association won the toss and elected to field
 
Result: Achievers Cricket Club won by 191 runs
 
Achievers Cricket Club- 286/8 in 45 overs
(Sushilkumar Kamble 79, Suhas Nandoskar 62, Nishikant Ambolkar 55,
Shahid Shaikh 3/67)
 
Young Men's Muslim Association- 95/10 in 24.5 overs
(Sushilkumar Kamble 5/9)
 
Sporting Union Club vs Old Podarites Cricket Club
 
Toss: Old Podarites Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Sporting Union Club won by 2 wkts
 
Old Podarites Cricket Club- 195/10 in 43.2 overs
(Darshan Padawe 54, Tushar Pawar 3/31, Sanjay Naik 3/34)
 
Sporting Union Club- 196/8 in 44.2 overs
(Manoj Sonavane 46, Akash Patil 39, Yogendra Singh 30*,
Amol Sonavane 30)
 
Gay Cavaliers Cricket Club vs Friends Sports Club
 
Toss: Friends Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Sports Club won by 16 runs
 
Friends Sports Club- 230/8 in 45 overs
(Yash Vichare 59, Hardik Shah 45, Deepak Thakur 32, Shubham Bhoir 31)
 
Gay Cavaliers Cricket Club- 214/8 in 45 overs
(Bharat Bandgar 79, Siddhesh Bhole 58, Rehan Turk 3/39)
 
Matunga Gujarati Seva Mandal vs Baronet Cricket Club
 
Toss: Baronet Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Matunga Gujarati Seva Mandal won by 16 runs
 
Matunga Gujarati Seva Mandal- 227/9 in 45 overs
(Bhupen Lalwani 86, Hemal Oza 50, Ankit Gandhi 36*)
 
Baronet Cricket Club- 211/9 in 45 overs
(Jay Atta 70, Santosh Kumar 30)
 
Union Cricket Club vs G.S.B. Sports Club
 
Toss: G.S.B. Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: G.S.B. Sports Club won by 53 runs
 
G.S.B. Sports Club- 226/10 in 37.2 overs
(Gautam Patkar 90, Vijay Singh 30, Omkar Ghule 4/35)
 
Union Cricket Club- 173/10 in 42.1 overs
(Arcadius D'souza 60, Makrand Pandhe 34, Kunal Bhavkar 3/35,
Mihir Shah 3/40)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Aiming Master Cricket Club vs Crescent Cricket Club (Andheri)
 
Toss: Aiming Master Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Aiming Master Cricket Club won by 3 wkts
 
Crescent Cricket Club (Andheri)- 185/10 in 45 overs
(Kushal Patil 32)
 
Aiming Master Cricket Club- 189/7 in 42.5 overs
(Juned Chauhan 60, Ibrahim Khan 36, Alap Thakore 31,
Mitesh Joshi 3/46)
 
Aarey Cricket Club vs Kridarang Cricket Club
 
Toss: Kridarang Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Aarey Cricket Club won by 264 runs
 
Aarey Cricket Club- 353/8 in 43 overs
(Sagar Varang 66, Bhavik Patel 60, Aniket Indap 57, Rajendra Kajale 46,
Vikrant Khanvilkar 44, Kunal Khaire 4/68)
 
Kridarang Cricket Club- 89/10 in 31.1 overs
(Viraj Shinde 50, Bhavik Patel 3/18)
 
Star Cricket Club (Bandra) vs J. Bhatia Sports Club
 
Toss: J.Bhatia Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Star Cricket Club (Bandra) won by 57 runs
 
Star Cricket Club (Bandra)- 183/10 in 37.3 overs
(Agni Chopra 48, Divakar Shetty 33, Ashish Solanki 3/36,
Ashutosh Sanas 3/38)
 
J. Bhatia Sports Club- 126/10 in 29.4 overs
(Rohan Sawant 6/20)
 
S.K.P. Athletics vs Young Friends Union C.C.
 
Toss: S.K.P. Athletics won the toss and elected to bat
 
Result: S.K.P. Athletics won by 39 runs
 
S.K.P. Athletics- 185/10 in 41.3 overs
(Pradosh Mayenkar 53, Sunil Lingayat 42, Pratik Naik 41)
 
Young Friends Union C.C.- 146/10 in 40.2 overs
(Dhanraj Gupta 37, Pratik Singh 32, Jacob Kooran 4/22)
 
Indian Dynamite Cricket Club vs Park Cricket Club
 
Toss: Park Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Park Cricket Club won by 235 runs
 
Park Cricket Club- 303/7 in 45 overs
(Harish Dodiya 90, Bhushan Chalke 80, Ashwin Pawaskar 51,
Vikas Jadhav 32)
 
Indian Dynamite Cricket Club- 68/10 in 23 overs
(Kartik Devendra 3/6)
 
Bandra Gymkhana vs Sunrise Cricket Club
 
Toss: Bandra Gymkhana won the toss and elected to field
 
Result: Sunrise Cricket Club won by 6 runs
 
Sunrise Cricket Club- 235/9 in 45 overs
(Siddharth Singh 51, Shahid Momin 46, Guru Charan Yadav 43,
Sumit Singh 35)
 
Bandra Gymkhana- 229/10 in 43 overs
(Nitin Kakadia 68, Laxmikant Patnayak 30, Guru Charan Yadav 4/28)
 
Group 8 - (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs Young National Cricket Club
 
Toss: Young National Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young National Cricket Club won by 110 runs
 
Young National Cricket Club- 211/9 in 45 overs
(Manjit Singh 58, Rohan Ganpule 54, Ninad Mujumdar 35, Pratik Amin 34,
Wajid Motorwala 5/36)
 
Young Men's Cricket Club- 101/10 in 22.2 overs
(Shahriar Ansari 49, Darshan Modi 5/26, Rohan Ganpule 3/16)
 
St. Mary's Cricket Club vs Vijaychandra Cricket Club
 
Toss: St. Mary's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Vijaychandra Cricket Club won by 6 wkts
 
St. Mary's Cricket Club- 131/10 in 31.2 overs
(Mayank Parashar 36, Rahul Kadam 3/22)
 
Vijaychandra Cricket Club- 132/4 in 33.4 overs
(Soham Kadam 62)
 
Jolly Friends Cricket Club vs Brothers Club
 
Toss: Brothers Club won the toss and elected to bat
 
Result: Jolly Friends Cricket Club won by 3 wkts
 
Brothers Club- 156/10 in 40.2 overs
(Arvind Yadav 31)
 
Jolly Friends Cricket Club- 157/7 in 34.5 overs
(Ankit Kanadia 50*, Rahul Bhat 36, Umesh Gaud 3/27)
 
Pandurangwadi Cricket Club vs Vile Parle Sports Club
 
Toss: Vile Parle Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Pandurangwadi Cricket Club won by 7 wkts
 
Vile Parle Sports Club- 140/10 in 39.2 overs
(Arshit Gogri 55)
 
Pandurangwadi Cricket Club- 142/3 in 27.3 overs
(Amit Pagnis 67*, Rohan Mhapanka4 43*)
 
Merry Cricketers vs Cricket Club of Andheri
 
Toss: Merry Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Merry Cricketers won by 146 runs
 
Merry Cricketers- 274/9 in 45 overs
(Atiq Khanda 46, Imran Ansari 46, Navid Rehmanwala 37,
Sumit Shirke 32, Milind Chavan 4/39, Jinay Jain 3/63)
 
Cricket Club of Andheri- 128/10 in 23.3 overs
(Devraj Raut 63, Asif Motorwala 3/12, Junaid Hashmani 3/28)
 
Prabhodhan Goregaon vs Pathare Prabhu Cricketers
 
Toss: Pathare Prabhu Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Pathare Prabhu Cricketers won by 14 runs
 
Pathare Prabhu Cricketers- 165/10 in 40 overs
(Vimal Jain 41, Kaustubh Sawant 3/26, Mohd. Atif 3/26)
 
Prabhodhan Goregaon- 151/10 in 42.5 overs
(Nikunj Tank 71, Durgesh Navik 6/33)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Mandvi Muslim Sports Club
 
Toss: Thane Sporting Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mandvi Muslim Sports Club won by 4 wkts
 
Thane Sporting Club- 222/10 in 42.2 overs
(Santosh Bhor 55, Omkar Falekar 51, Sandeep Pawar 31*,
Shiva Chavan 4/30)
 
Mandvi Muslim Sports Club- 223/6 in 33 overs
(Kunkesh Patil 72, Vinayak Nishad 44*, Sandeep Trivedi 33,
Santosh Bhor 3/51, Nikunj Karia 3/66)
 
Thane Friends Union Cricket Club vs Royal Cricket Club
 
Toss: Royal Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Royal Cricket Club won by 20 runs
 
Royal Cricket Club- 214/10 in 44.2 overs
(Samir Khan 76, Akshay Dabade 3/25)
 
Thane Friends Union Cricket Club- 194/10 in 42.2 overs
(Omkar Pawar 35, Chetan Tamboli 3/25)
 
United Sports Club (Thane) vs Modern Cricket Club
 
Toss: Modern Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Modern Cricket Club won by 13 runs
 
Modern Cricket Club- 229/7 in 45 overs
(Shubham Punyarth 90, Prashant Mahatre 66, Prashant Sawant 4/30)
 
United Sports Club (Thane)- 216/10 in 42 overs
(Aditya Koli 87, Saidesh Bhagat 78)
 
Dombivali Cricket Club vs Bhiwandi Taluka C.A.
 
Note: Brief scores will be updated shortly
 
Union Cricket Club (Kalyan) vs Deccan Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Deccan Cricket Club (Kalyan) won the toss and elected to field
 
Result: Union Cricket Club (Kalyan) won by 57 runs
 
Union Cricket Club (Kalyan)- 146/10 in 45 overs
(Pranay Vichare 30, Amol Patil 3/9, Parvinder Vaid 3/32)
 
Deccan Cricket Club (Kalyan)- 89/10 in 35.3 overs
(Meet Samani 5/22, Prajyot Sakpal 3/13)
 
Duru Cricket Club vs Rocket Cricket Club
 
Toss: Duru Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Duru Cricket Club won by 135 runs
 
Duru Cricket Club- 231/10 in 44.2 overs
(Mukesh Chavan 73, Pankaj Nandgaonkar 49, Vipin Vishwakarma 30,
Gautam Shah 3/32)
 
Rocket Cricket Club- 96/10 in 30 overs
(Kamran Shaikh 5/32)
 
Group 10 - (Borivali - Dahanu)
 
Garfield Sports Club (Dahisar) vs Madhukar G. Vartak Memorial S.C.
 
Toss: Madhukar G. Vartak Memorial S.C. won the toss and elected to field
 
Result: Garfield Sports Club (Dahisar) won by 159 runs
 
Garfield Sports Club (Dahisar)- 267/6 in 45 overs
(Akshay Bhoowad 116, Ratan Nadar 74)
 
Madhukar G. Vartak Memorial S.C.- 108/10 in 22.2 overs
(Sunil Nehwekar 35, Tejas Shah 4/23, Akshay Shetty 3/14)
 
White Star Cricket Club vs Mahyavanshi Cricket Club
 
Toss: Mahyavanshi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: White Star Cricket Club won by 7 wkts
 
Mahyavanshi Cricket Club- 194/10 in 42 overs
 
White Star Cricket Club- 195/3 in 35.4 overs
 
Poisor Brothers vs Milton Cricket Club
 
Toss: Poisar Brothers won the toss and elected to field
 
Result: Milton Cricket Club won by 70 runs
 
Milton Cricket Club- 206/5 in 45 overs
(Keyur Cheda 53*, Monarch Vora 42, Shreyas Kemkar 32,
Arun Shetty 3/18)
 
Poisor Brothers- 136/10 in 35.3 overs
(Milind Pandit 41, Shreyas Kemkar 4/22, Mihir Pasad 3/29)
 
Apollo Youngsters vs Morarjee Velji Cricket Club
 
Toss: Morarjee Velji Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Apollo Youngsters won by 2 wkts
 
Morarjee Velji Cricket Club- 120/10 in 37 overs
(Sandesh Amrute 49, Kiran Arote 35, Saurabh Huddedar 4/15)
 
Apollo Youngsters- 121/8 in 35.5 overs
(Shravan Gupta 3/20, Sandesh Amrute 3/22)
 
Rattlers Cricket Club vs Kansara Cricket Club
 
Toss: Rattlers Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Rattlers Cricket Club won by 5 wkts
 
Kansara Cricket Club- 170/10 in 41.2 overs
(Yash Patel 31, Manzoor Sawkat 31, Nilesh Mittal 3/34)
 
Rattlers Cricket Club- 173/5 in 42.3 overs
(Anuj Mathur 64)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the ICC T20 World Cup 2021?
Yes
No
Can't Say
Results