HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2021 - 2022
 
2020 - 2021
 
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2014
 
Brief Scores - 16th Mar '14
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Kshatriya Cricket Club
 
Toss: Kshatriya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: DIlip Vengsarkar Foundation won by 3 wkts
 
Kshatriya Cricket Club- 249/10 in 44.4 overs
(Kunal Chalke 117*, Akash Patil 39, Jahangir Ansari 5/31)
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 251/7 in 42.2 overs
(Aman Farooqui 130*, Jahangir Ansari 33, Aakash Malbari 5/41)
 
Hansoty Bros. Sports Club vs Bombay Union Sports Club
 
Toss: Bombay Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Union Sports Club won by 15 runs
 
Bombay Union Sports Club- 272/10 in 40.1 overs
(Jitesh Raut 123, Ajay Thakur 40, Shrikant Patil 30, Mohd. Umair 4/62)
 
Hansoty Bros. Sports Club- 257/8 in 45 overs
(Ameer Shaikh 69, Mateen Ansari 47*, Abbas Lakdawala 40,
Mohd. Umair 38)
 
Bhatia Sports Club vs Patan Cricket Club
 
Toss: Patan Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Patan Cricket Club won by 52 runs
 
Patan Cricket Club- 195/10 in 41.5 overs
(Ambish Shah 47, Jayesh Vora 37, Darshan Ashar 3/40)
 
Bhatia Sports Club- 143/10 in 36.4 overs
(Sagar Paleja 79*, Kavish Jhaveri 4/22)
 
New Era Cricket Club vs Young Zorastrian Cricket Club
 
Toss: Young Zorastrian Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: New Era Cricket Club won by 4 wkts
 
Young Zorastrian Cricket Club- 52/10 in 25.2 overs
(Aniket Khadpe 4/8)
 
New Era Cricket Club- 56/6 in 19 overs
 
United XI Cricket Club vs Young Social Cricket Club
 
Toss: Young Social Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Social Cricket Club won by 81 runs
 
Young Social Cricket Club- 229/10 in 44.5 overs
(Vinay V. 78, Tejas Rathod 48, Shakir Sarang 4/51)
 
United XI Cricket Club- 148/10 in 31.3 overs
(Arafat Reshamwala 59, Shiv Gupta 3/5, Yash Sowjania 3/35)
 
Gamdevi Cricketers vs Garware Club House
 
Toss: Gamdevi Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Gamdevi Cricketers won by 83 runs
 
Gamdevi Cricketers- 377/5 in 45 overs
(Sameer Apte 163, Vinit Sarang 75, Suved Parkar 63,
Prasoom Sharma 33*)
 
Garware Club House- 294/10 in 41 overs
(Prathamesh Patel 67, Dinesh Patel 58, Sanil Desai 57*,
Rohan Lakhotia 41, Saksham Parashar 4/61)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Kerrawala Windsor
 
Toss: Kerrawala Windsor won the toss and elected to bat
 
Result: Kerrawala Windsor won by 86 runs
 
Kerrawala Windsor- 177/10 in 44.1 overs
(Rishabh Amin 67, Rupen Jhaveri 32, Tushar Verma 4/33)
 
Errant Cricketers- 91/10 in 29 overs
(Tejas Patni 3/12, Siddharth Jadeja 3/13)
 
Paramount Cricket Club vs Fort Youngsters
 
Toss: Fort Youngsters won the toss and elected to bat
 
Result: Paramount Cricket Club won by 5 wkts
 
Fort Youngsters- 161/10 in 37.2 overs
(Jayesh Poladia 53, Vinit Dedhia 44, Dhananjay Tondwalkar 3/22,
Vishweshwar Singh 3/31)
 
Paramount Cricket Club- 163/5 in 27 overs
(Vishweshwar Singh 58*, Atul Nevarekar 40)
 
Bombay Gymkhana Ltd. vs Shahpur Spencer Challenge Shield
 
Toss: Bombay Gymkhana Ltd. won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Gymkhana Ltd. won by 113 runs
 
Bombay Gymkhana Ltd.- 282/9 in 45 overs
(Bhagyesh Narkhade 120, Aakash Luthra 43)
 
Shahpur Spencer Challenge Shield- 169/10 in 41 overs
(Meghal Shah 71, Charan Shetty 3/14)
 
Souvenir Cricket Club vs Elphinstone Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Souvenir Cricket Club won by 1 wkt
 
Elphinstone Cricket Club- 154/10 in 39.5 overs
(Ajinyka Sawant 44, Suraj Verma 3/29)
 
Souvenir Cricket Clube - 155/9 in 39.2 overs
(Prashant Patil 57)
 
Ema Cricket Club vs Swatantra Cricket Club
 
Toss: Swatantra Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Swatantra Cricket Club won by 41 runs
 
Swatantra Cricket Club- 196/10 in 42.1 overs
(Sagar Gupta 70, Sharad Rungta 35, Zain Ahmed 3/35,
Kartik Solanki 3/37)
 
Ema Cricket Club- 155/10 in 41 overs
(Keyur Zaveri 35, Sharad Rungta 3/22)
 
Stylo Cricketers vs Khandala Cricket Club
 
Toss: Khandala Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Khandala Cricket Club won by 124 runs
 
Khandala Cricket Club- 247/9 in 45 overs
(Suhas Mayekar 53,. Kashif Paryani 30, Meeraj Akhtar 3/36)
 
Stylo Cricketers- 123/10 in 34.5 overs
(Rajesh Prabhudesai 5/13)
 
Group 4 - (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Friends Union Sports Club
 
Toss: Friends Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Union Sports Club won by 199 runs
 
Friends Union Sports Club- 276/10 in 45 overs
(Nirav Bheda 80, Nikesh Patnik 50, Chetan Koli 4/56)
 
Dadar Cricket Club- 77/8 in 22.3 overs
(Jignesh Bhagari 4/22)
 
Crown Cricket Club vs Shri Shivaji Cricket Club
 
Toss: Crown Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Shri Shivaji Cricket Club won by 6 wkts
 
Crown Cricket Club- 206/9 in 45 overs
(Santosh Palve 83, Manish Chavan 45, Sumit Jathar 3/43)
 
Shri Shivaji Cricket Club- 207/4 in 35 overs
(Sanil Patil 46, Ketan Naik 36*, V. Kolambkar 39)
 
Chembur Gymkhana vs Mangrol Cricket Club
 
Toss: Mangrol Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mangrol Cricket Club won by 42 runs
 
Mangrol Cricket Club- 156/10 in 41 overs
(Vishnu Garje 37, Sagar Jadhav 33, Suraj Lalwani 4/11,
Siddharth Matani 3/32)
 
Chembur Gymkhana- 114/10 in 24.2 overs
(Shridhar Gawade 44, Santosh Tijore 3/4, Dnyaneshwar Garje 3/32)
 
Blue Star Cricket Club vs Mazgaon Cricket Club
 
Toss: Mazgaon Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mazgaon Cricket Club won by 133 runs
 
Mazgaon Cricket Club- 195/10 in 30.4 overs
(Pankaj Patil 70, Kunal Chikne 35, Kshitij Keer 4/61)
 
Blue Star Cricket Club- 62/8 in 23.3 overs
(Sushant Shetty 3/9)
 
Bhama Cricket Club vs Navi Mumbai Sports Club
 
Toss: Bhama Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Navi Mumbai Sports Club won by 8 wkts
 
Bhama Cricket Club- 105/10 in 36.2 overs
(Arun Ghogare 3/9, Vishal Wagh 3/18)
 
Navi Mumbai Sports Club- 106/2 in 12.5 overs
(Arun Ghogare 47, Ajay Shrivastav 39*)
 
Anushakti Nagar S & R Club vs Rajawadi Cricket Club
 
Toss: Anushakti Nagar S & R Club won the toss and elected to bat
 
Result: Rajawadi Cricket Club won by 55 runs
 
Anushakti Nagar S & R Club- 180/9 in 45 overs
(Viraj Jadhav 40, Sarvesh Kadam 32, Ninad Kadam 3/22,
Jay Dudhane 3/35)
 
Rajawadi Cricket Club- 125/10 in 31.3 overs
(Anil Kamble 5/26)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Bengal Club
 
Toss: Bengal Club won the toss and elected to field
 
Result: Mahim Juvenile Cricket Club won by 13 runs
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 136/10 in 32.5 overs
(Santosh Chavan 34, Pawan Kataria 4/19, Mihir Javle 3/31)
 
Bengal Club- 123/10 in 38.1 overs
(Pawan Kataria 43, Mahesh Jadhav 34, Yash Thakur 4/18,
Kishanlal Dhuriya 4/19)
 
Worli Cricket Club vs Hind Sevak Cricket Club
 
Toss: Worli Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Hind Sevak Cricket Club won by 8 wkts
 
Worli Cricket Club- 113/10 in 37.4 overs
(Adnan Mansoor 32, Ratnadeep Chavan 5/34, Vijay Nangare 3/14)
 
Hind Sevak Cricket Club- 116/2 in 25.4 overs
(Shubhash Shivgan 30)
 
Parsee Pioneer Cricket Club vs Bombay Wanderers
 
Toss: Bombay Wanderers won the toss and elected to field
 
Result: Bombay Wanderers won by 6 wkts
 
Parsee Pioneer Cricket Club- 63/10 in 23.2 overs
 
Bombay Wanderers- 64/4 in 21 overs
(Chinmay Dalvi 3/6)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Gomantak Daivadnya Cricket Club
 
Toss: Gomantak Daivadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Eleven 77 Cricket Club won by 4 wkts
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 140/10 in 42.5 overs
(Malay Shah 32, Prakash Gohil 6/19)
 
Eleven 77 Cricket Club- 141/6 in 27.2 overs
(Prakash Gohil 51*, Saurabh Thakur 32, Aakash Nagwekar 4/43)
 
Glorious Cricket Club vs Mohan Cricket Club
 
Toss: Glorious Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Glorious Cricket Club won by 1 wkt
 
Glorious Cricket Club- 205/10 in 44.1 overs
(Akash Palande 60, Suraj Bharadwaj 4/45)
 
Mohan Cricket Club- 204/8 in 45 overs
(Sarang Bhalerao 36, Amit Patkar 35, Prakash Gajare 35,
Sandeep Mundaye 34, Vinod Punjabi 3/28)
 
Adarsh Cricket Club vs Bharat Cricket Club
 
Toss: Bharat Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Match Tied
 
Bharat Cricket Club- 242/6 in 45 overs
(Swapnil Dhumak 53, Laukik Ramani 50*, Rushikesh Shetye 47,
Santosh Dhande 3/28)
 
Adarsh Cricket Club- 242/7 in 45 overs
(Kishor Kuyeshkar 37, Vinayak Toraskar 32)
 
Group 6 - Kurla Bapat Cricket Tournament (Chinchpokli - Kurla)
 
K.R.P. XI Cricket Club vs Achievers Cricket Club
 
Toss: K.R.P. XI Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Achievers Cricket Club won by 5 wkts
 
K.R.P. XI Cricket Club- 207/9 in 45 overs
(Nilesh Yadav 40*, Ryan Rodricks 32)
 
Achievers Cricket Club- 208/5 in 36.4 overs
(Sushil Kamble 72, Suhas Nandoskar 38, Vishal Jadhav 38)
 
Young Men's Muslim Association vs Jaico Cricket Club
 
Note: Match played on 23rd Mar '14
 
Toss: Young Men's Muslim Association won the toss and elected to bat
 
Result: Jaico Cricket Club won by 9 wkts
 
Young Men's Muslim Association- 134/10 in 27.1 overs
(Aamir Siddiqui 33*, Aafaq Ahmed 3/25, Aditya Mestry 3/27)
 
Jaico Cricket Club- 136/1 in 21.1 overs
(Aniket Patil 63*, Umesh Gavda 38)
 
Youth's Own Union Cricket Club vs Old Podarites Cricket Club
 
Toss: Youth's Own Union Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Youth's Own Union Cricket Club won by 9 runs
 
Youth's Own Union Cricket Club- 195/10 in 40 overs
(Shivam Iyer 57, Ranjao Kashy 54, Pratik Vengurlekar 5/33,
Hrishikesh Padwal 3/24)
 
Old Podarites Cricket Club- 186/8 in 45 overs
(Sarvesh Surve 41, Sumedh Kamble 31)
 
Gay Cavaliers Cricket Club vs Baronet Cricket Club
 
Toss: Gay Cavaliers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Baronet Cricket Club won by 9 wkts
 
Gay Cavaliers Cricket Club- 108/10 in 31.4 overs
(Pranav Nair 4/12)
 
Baronet Cricket Club- 110/1 in 21.1 overs
(Sashank Kargatkar 33)
 
Matunga Gujarati Seva Mandal vs Friends Sports Club
 
Toss: Matunga Gujarati Seva Mandal won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Sports Club won by 8 wkts
 
Matunga Gujarati Seva Mandal- 189/10 in 41.3 overs
(Akshay Bhatia 56, Ankur Singh 30)
 
Friends Sports Club- 190/2 in 33.3 overs
(Suresh Kumbala 70, Yash Vichare 43*)
 
Indian Gymkhana vs G.S.B. Sports Club
 
Toss: G.S.B. Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: G.S.B. Sports Club won by 166 runs
 
G.S.B. Sports Club- 328/10 in 44.5 overs
(Amar Mehta 103, Avinash Shetty 49, Mandar Nalawade 34,
Gautam Patkar 33)
 
Indian Gymkhana- 162/10 in 42.1 overs
(Avinash Patil 35, Sumit Gaikwad 32, Shankar Subramaniam 3/24,
Mihir Shah 3/27)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Aiming Master Cricket Club vs Kridarang Cricket Club
 
Toss: Aiming Masters Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Aiming Masters Cricket Club won by 9 wkts
 
Kridarang Cricket Club- 142/10 in 43.5 overs
(Ashish Waghmare 3/22)
 
Aiming Master Cricket Club- 144/1 in 17.3 overs
(Juned Chauhan 52*, Alap Thakore 52)
 
Aarey Cricket Club vs Crescent Cricket Club (Andheri)
 
Toss: Aarey Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Aarey Cricket Club won by 54 runs
 
Aarey Cricket Club- 191/10 in 37.4 overs
(Durvesh Dharmadhikari 49, Rajendra Kajale 38, Pranav Vasta 3/45)
 
Crescent Cricket Club (Andheri)- 137/10 in 32.1 overs
(Jitesh Tank 69, Padmanabhan M. 3/23)
 
Challengers Cricket Club vs J. Bhatia Sports Club
 
Toss: Challengers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Challengers Cricket Club won by 93 runs
 
Challengers Cricket Club- 225/9 in 45 overs
(Lalkrishna V. 80, Upendra Yadav 48)
 
J. Bhatia Sports Club- 132/10 in 33.2 overs
(Manan Mehta 32, Vijay Singh 4/22, Upendra Yadav 4/39)
 
S.K.P. Athletics vs Park Cricket Club
 
Toss: S.K.P. Athletics won the toss and elected to bat
 
Result: S.K.P. Athletics won by 204 runs
 
S.K.P. Athletics- 286/9 in 44 overs
(Sunil Lingayat 93, Sameeran Chalke 42, Mayur Yadav 42,
Nishant Bidve 4/37)
 
Park Cricket Club- 82/10 in 23.3 overs
(Mayur Yadav 4/21, Pradosh Mayekar 3/25)
 
Indian Dynamite Cricket Club vs Young Friends Union C.C.
 
Toss: Young Friends Union C.C. won the toss and elected to bat
 
Result: Young Friends Union C.C. won by 267 runs
 
Young Friends Union C.C.- 293/10 in 45 overs
(Siddharth Bhanushali 141, Dhanraj Gupta 43, Dipesh Dikhale 3/36,
Nitesh Shinde 3/59)
 
Indian Dynamite Cricket Club- 26/10 in 25 overs
(Nikhil Maheshwari 5/15)
 
Gaud Union Sports Club vs Sunrise Cricket Club
 
Toss: Sunrise Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gaud Union Sports Club won by 6 wkts
 
Sunrise Cricket Club- 147/10 in 42.4 overs
(Deepak Joshi 4/9)
 
Gaud Union Sports Club- 148/4 in 27.4 overs
(Sarfaraz Jumani 64, Ashutosh Upadhyay 32*)
 
Group 8 - (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs Vijaychandra Cricket Club
 
Toss: Vijaychandra Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Men's Cricket Club won by 10 wkts
 
Vijaychandra Cricket Club- 60/10 in 21.4 overs
(Faheem Ansari 4/5)
 
Young Men's Cricket Club- 66/0 in 4.3 overs
(Salman Khan 47*)
 
St. Mary's Cricket Club vs Young National Cricket Club
 
Toss: Young National Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young National Cricket Club won by 40 runs
 
Young National Cricket Club- 141/10 in 37.5 overs
(Pratik Amin 70*, Saurabh Mishra 3/11, Aditya Ahuja 3/23)
 
St. Mary's Cricket Club- 101/10 in 33 overs
(Sujith Sawant 3/18, Chandrabhushan Bhagat 3/16)
 
Jaideep Cricket Club vs Brothers Club
 
Toss: Jaideep Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Brothers Club won by 8 wkts
 
Jaideep Cricket Club- 94/10 in 29.5 overs
(Raiees Lashkhariya 3/5)
 
Brothers Club- 96/2 in 14 overs
(Mohd. Zaid Vora 51*)
 
Pandurangwadi Cricket Club vs Cricket Club of Andheri
 
Toss: Pandurangwadi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Pandurangwadi Cricket Club won by 88 runs
 
Pandurangwadi Cricket Club- 303/8 in 45 overs
(Vidyadhar Kambli 51, Ajit pappukutty 44*, Sushant Mokal 40,
Rohan Mhapankar 35, Manjit Mallhi 33, Amit Pagnis 32)
 
Cricket Club of Andheri- 215/10 in 42.2 overs
(Niranjan Paradkar 40, Imtiaz Shaikh 40, Parag Dangre 34,
Milind Chavan 30, Abey Kuruvilla 3/29, Saurabh Bahutule 3/39)
 
Merry Cricketers vs Vile Parle Sports Club
 
Toss: Merry Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Merry Cricketers won by 105 runs
 
Merry Cricketers- 236/9 in 45 overs
(Navid Rehmanwala 59, Abdulla Patel 50, Sumit Shirke 46,
Hardik Rambhiya 3/46)
 
Vile Parle Sports Club- 131/10 in 27.4 overs
(Jigar Furia 66)
 
Youngstar Cricket Club (Thane) vs Pathare Prabhu Cricketers
 
Toss: Youngstar Cricket Club (Thane) won the toss and elected to bat
 
Result: Pathare Prabhu Cricketers won by 5 wkts
 
Youngstar Cricket Club (Thane)- 172/10 in 39.4 overs
(Vijay Bobade 42, Rushikesh Pawar 40, Durgesh Navik 3/26,
Mohd. Hussain 3/54)
 
Pathare Prabhu Cricketers- 173/5 in 38.4 overs
(Vimal Jain 83*, Rushikesh Pawar 3/30)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Royal Cricket Club
 
Toss: Royal Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Thane Sporting Club won by 6 wkts
 
Royal Cricket Club- 219/9 in 45 overs
(Hitesh Mhatre 51, Chetan Tamboli 36, Sushant Dafatardar 3/32)
 
Thane Sporting Club- 221/4 in 41.5 overs
(Sushant Dafatardar 112, Sandeep Pawar 61, Siddharth Damle 3/36)
 
Thane Friends Union Cricket Club vs Mandvi Muslim Sports Club
 
Toss: Mandvi Muslim Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mandvi Muslim Sports Club won by 2 runs
 
Mandvi Muslim Sports Club- 245/8 in 45 overs
(Gaurang Khorasna 87, Rohit Ramesh 72, Ashay Palkar 3/66)
 
Thane Friends Union Cricket Club- 243/9 in 45 overs
(Akshay Dabade 53*, Ashay Palkar 48, Aditya Nikam 34,
Jitesh Sapariya 3/47)
 
Daiwadnya Cricket Club vs Modern Cricket Club
 
Toss: Daiwadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Modern Cricket Club won by 9 wkts
 
Daiwadnya Cricket Club- 106/10 in 27.1 overs
(Kazim Farid 3/12, Nilesh Singh 3/12, Saiban Fakhi 3/25)
 
Modern Cricket Club- 107/1 in 17.2 overs
(Shubham Punyarthi 45*, Ahmer Karte 45)
 
Dombivali Cricket Club vs Deccan Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Deccan Cricket Club (Kalyan) won the toss and elected to bat
 
Result: Deccan Cricket Club (Kalyan) won by 122 runs
 
Deccan Cricket Club (Kalyan)- 280/10 in 45 overs
(Harishchandra Yadav 78, Sandeep Uttekar 41, Nitin Panale 39,
Chetan Chacha 38, Akash Jangid 38, Manoj Tipnis 4/44)
 
Dombivali Cricket Club- 158/9 in 45 overs
(Nishant Mane 33, Aayush Kamat 31*, Tulsidas Chaugule 3/24)
 
Union Cricket Club (Kalyan) vs Bhiwandi Taluka C.A.
 
Toss: Union Cricket Club (Kalyan) won the toss and elected to field
 
Result: Union Cricket Club (Kalyan) won by 2 wkts
 
Bhiwandi Taluka C.A.- 168/10 in 40.1 overs
(Jayesh Patil 73, Mahendra Kadam 4/29)
 
Union Cricket Club (Kalyan)- 169/8 in 40.3 overs
(Meet Samani 44*, Kishan Pandey 33, Raju Bhoga 3/38,
Suresh Parde 3/46)
 
Prime Group Cricket Club vs Rocket Cricket Club
 
Toss: Rocket Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Prime Group Cricket Club won by 9 wkts
 
Rocket Cricket Club- 53/10 in 25.4 overs
(Darshan Dnyate 4/3, Santosh Newaskar 3/11)
 
Prime Group Cricket Club- 54/1 in 10 overs
 
Group 10 - (Borivali - Dahanu)
 
Dashing Sports Club vs Mahyavanshi Cricket Club
 
Toss: Mahyavanshi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Dashing Sports Club won by 7 wkts
 
Mahyavanshi Cricket Club- 101/10 in 21.2 overs
(Yash Mahale 5/19)
 
Dashing Sports Club- 102/3 in 25.4 overs
(Ajinkya Parab 46*)
 
Garfield Sports Club (Dahisar) vs White Star Cricket Club
 
Toss: Garfield Sports Club (Dahisar) won the toss and elected to bat
 
Result: White Star Cricket Club won by 2 wkts
 
Garfield Sports Club (Dahisar)- 161/10 in 41.2 overs
(Pankaj Koyande 54, Akshay Bhwad 38, Rajan Singh 3/49)
 
White Star Cricket Club- 164/8 in 39 overs
(Vishal Desai 75*, Ashok Waghela 3/34)
 
Rattlers Cricket Club vs Apollo Youngsters
 
Toss: Apollo Youngsters won the toss and elected to bat
 
Result: Apollo Youngsters won by 1 runs
 
Apollo Youngsters- 134/10 in 28 overs
(Pranav Raut 55, Pratik Hingu 38*, Raj Thapa 4/36,
Vipin Pooparambil 3/13)
 
Rattlers Cricket Club- 133/10 in 43.1 overs
 
Milton Cricket Club vs Morarjee Velji Cricket Club
 
Toss: Milton Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Morarjee Velji Cricket Club won by 5 wkts
 
Milton Cricket Club- 146/10 in 41.1 overs
(Akshay Mvadkar 34, Sandesh Amrute 4/20, Shravan Gupta 3/21)
 
Morarjee Velji Cricket Club- 147/5 in 33.4 overs
(Abhijeet Madhui 43)
 
Poisor Brothers vs Kansara Cricket Club
 
Toss: Poisor Brothers won the toss and elected to field
 
Result: Kansara Cricket Club won by 50 runs
 
Kansara Cricket Club- 160/10 in 37.1 overs
(Manoj Rathod 50, Jaynesh Patel 45, Harsh Shah 4/41, Arun Shetty 3/11)
 
Poisor Brothers- 110/10 in 30.3 overs
(Ashish Solanki 48, Aman Sharma 40, Akshay Chavan 4/20,
Santosh Pivekar 3/37)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the ICC T20 World Cup 2021?
Yes
No
Can't Say
Results