HALL OF FAME
 
INDEX
Tournaments
Mens Tournament
2021 - 2022
 
2020 - 2021
 
2019 - 2020
Mens Tournament
2018 - 2019
Mens Tournament
2017 - 2018
Mens Tournament
2016 - 2017
Mens Tournament
2015 - 2016
Mens Tournament
2014 - 2015
Mens Tournament
2013 - 2014
Mens Tournament
2012 - 2013
Mens Tournament
2011 - 2012
Mens Tournament
2010 - 2011
Mens Tournament
2009 - 2010
Mens Tournament
2008 - 2009
Mens Tournament
2007 - 2008
Results
 
Player Zone

DR. H.D. KANGA LEAGUE PLATE 2014
 
Brief Scores - 23rd Mar '14
 
Group 1 - Liberal Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Youth Cricket Club vs Jolly Brothers Sports Club
 
Toss: Jolly Brothers Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Jolly Brothers Sports Club won by 20 runs
 
Jolly Brothers Sports Club- 138/10 in 31 overs
(Taikhoom Jodiawala 42, Nimit Mithawala 6/8)
 
Youth Cricket Club- 118/10 in 33 overs
(Akash Akhade 44, Taikhoom Jodiawala 3/18)
 
Diamond Star Cricket Club vs New Social Union Cricket Club
 
Toss: Diamond Star Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Diamond Star Cricket Club won by 6 wkts
 
New Social Union Cricket Club- 46/10 in 19.5 overs
(Rahul Rai 5/18, Saurabh Tripathi 3/9)
 
Diamond Star Cricket Club- 47/4 in 11.2 overs
 
Our Own Club vs Shastri Hall Cricket Club
 
Toss: Shastri Hall Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Shastri Hall Cricket Club won by 30 runs
 
Shastri Hall Cricket Club- 147/10 in 38 overs
(Siddhant Sriskar 4/29, Mayur Kadam 3/28)
 
Our Own Club- 117/10 in 30.3 overs
(Siddhant Sriskar 37, Vishal Wayande 34, Ashish Pardeshi 5/7)
 
Combined Cricket Club vs Muslim Sports Club
 
Toss: Muslim Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Muslim Sports Club won by 111 runs
 
Muslim Sports Club- 295/9 in 45 overs
(Abid Khan 95, Shoeb Shaikh 61)
 
Combined Cricket Club- 184/10 in 31.4 overs
(Kutub Imani 70, Abhijit Korgaonkar 56, Mohammed Zakariya 5/41,
Imran Shaikh 3/31)
 
S.F. Sassanian Cricket Club vs Oriental Cricket Club
 
Toss: Oriental Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Oriental Cricket Club won by 50 runs
 
Oriental Cricket Club- 240/8 in 45 overs
(Pradeep Sherigara 64, Hitesh Arolkar 43, Siddharth Bhagalia 38*,
Mihir Gharat 31, Chandan Gupta 3/51)
 
S.F. Sassanian Cricket Club- 190/10 in 44.3 overs
(Amit Katvi 71, Ravi Mali 45)
 
Young Mens Christian Association vs Crescent Cricket Club
 
Toss: Crescent Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Young Men's Christian Association won by 100 runs
 
Young Mens Christian Association- 307/4 in 45 overs
(Nihar Shah 129*, Kunal Shroff 115)
 
Crescent Cricket Club- 207/7 in 45 overs
(Vikrant Pai 59*, Ashwin Mehta 43, Jay Davane 37)
 
Group 2 - South Mumbai Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Dilip Vengsarkar Foundation vs Patan Cricket Club
 
Toss: Dilip Vengsarkar Foundation won the toss and elected to field
 
Result: Dilip Vengsarkar Foundation won by 7 wkts
 
Patan Cricket Club- 138/10 in 24.5 overs
(Kavish Jhaveri 42, Ankit Shah 38, Jahangir Ansari 6/33)
 
Dilip Vengsarkar Foundation- 140/3 in 26 overs
(Aman Farooqui 87*)
 
Swastik Cricket Club vs Kshatriya Cricket Club
 
Toss: Kshatriya Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Kshatriya Cricket Club won by 8 wkts
 
Swastik Cricket Club- 105/10 in 23.4 overs
(Akash Patil 6/36)
 
Kshatriya Cricket Club- 108/2 in 22.5 overs
(Sunny Waghela 35*)
 
Bhatia Sports Club vs Bombay Union Sports Club
 
Toss: Bombay Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Union Sports Club won by 109 runs
 
Bombay Union Sports Club- 276/10 in 44.4 overs
(Jitesh Raut 64, Hitesh Shetye 56, Shekhar Tandel 46,
Dhruvin Dharmsey 32, Harsh Ashar 3/50)
 
Bhatia Sports Club- 167/9 in 45 overs
(Harsh Ashar 67, Dhruvin Dharmsey 3/16)
 
New Era Cricket Club vs Garware Club House
 
Toss: Garware Club House won the toss and elected to bat
 
Result: Garware Club House won by 5 runs
 
Garware Club House- 190/8 in 45 overs
(Prathamesh Patel 78, Sanil Desai 38)
 
New Era Cricket Club- 185/10 in 29.3 overs
(Aniket Khadpe 68, Dhaval Shah 4/39)
 
Young Boy's Cricket Club vs Young Zorastrian Cricket Club
 
Toss: Young Boy's Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Zorastrian Cricket Club won by 7 wkts
 
Young Boy's Cricket Club- 143/10 in 38.3 overs
(Mayashankar Shukla 34, Manish Doshi 32, Imran Patel 3/22,
Farhan Zaminder 3/33)
 
Young Zorastrian Cricket Club- 147/3 in 28.2 overs
(Zubair Panirwala 48, Faiz Koradia 45*)
 
Gamdevi Cricketers vs Young Social Cricket Club
 
Toss: Gamdevi Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Gamdevi Cricketers won by 10 runs
 
Gamdevi Cricketers- 226/9 in 45 overs
(Abhijit Shetye 70, Vinay Sopte 48, Lalit Sharma 3/40, Tejas R. 3/59)
 
Young Social Cricket Club- 216/10 in 44.1 overs
(Tejas R. 76, Ramki B. 30, Yash Sawjania 34*, Vinit Sarang 4/36)
 
Group 3 - R.F.S. Talyarkhan Cricket Tournament (South Mumbai)
 
Errant Cricketers vs Shahpur Spencer Challenge Shield
 
Toss: Shahpur Spencer Challenge Shield won the toss and elected to bat
 
Result: Errant Cricketers won by 5 wkts
 
Shahpur Spencer Challenge Shield- 164/10 in 40.3 overs
(Romil Shah 39, Paresh Shah 37, Dayanand Shetty 3/21)
 
Errant Cricketers- 165/5 in 27.4 overs
(Dipak Thakur 38, Rahul Vora 53)
 
Anjuman I Islam Institute S.C. vs Kerrawala Windsor
 
Toss: Kerrawala Windsor won the toss and elected to bat
 
Result: Kerrawala Windsor won by 131 runs
 
Kerrawala Windsor- 243/7 in 45 overs
(Vinayak Samant 102*, Jaideep Sajdeh 36)
 
Anjuman I Islam Institute S.C.- 112/10 in 30.4 overs
(Tejas Patani 5/29)
 
Bombay Gymkhana Ltd. vs Fort Youngsters
 
Toss: Fort Youngsters won the toss and elected to field
 
Result: Bombay Gymkhana Ltd. won by 103 runs
 
Bombay Gymkhana Ltd.- 258/5 in 45 overs
(Aakash Luthra 87*, Siddharth Bhagat 61, Bhagyesh Narkhede 34*)
 
Fort Youngsters- 155/10 in 31.1 overs
(Harshvardhan Shah 50, Salil Shah 4/28)
 
Souvenir Cricket Club vs Khandala Cricket Club
 
Toss: Souvenir Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Khandala Cricket Club won by 3 wkts
 
Souvenir Cricket Club- 127/10 in 32.3 overs
(Prashant Patil 40, Rajesh Prabhudesai 3/20, Sandip Sakhare 3/23)
 
Khandala Cricket Club- 130/7 in 32.3 overs
(Yogesh Patil 41, Tejas Sakhare 41, Suraj Verma 3/30)
 
Friends Cricketers vs Elphinstone Cricket Club
 
Toss: Elphinstone Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Elphinstone Cricket Club won by 81 runs
 
Elphinstone Cricket Club- 216/8 in 45 overs
(Utkarsh Satavase 52, Amir Khan 43, Rizwan Shaikh 39,
Dharmik Ghadiyale 4/54)
 
Friends Cricketers- 135/10 in 39.4 overs
(Pratik Bhurke 40*, Yogesh Meher 4/16)
 
Stylo Cricketers vs Swatantra Cricket Club
 
Toss: Stylo Cricketers won the toss and elected to bat
 
Result: Stylo Cricketers won by 44 runs
 
Stylo Cricketers- 221/10 in 44.2 overs
(Ankit Patel 85, Sachin Pitroda 5/42)
 
Swatantra Cricket Club- 177/10 in 40.4 overs
(Sanjay Joshi 57, Siddharth Patel 4/18)
 
Group 4 - (Masjid Bundar - Kharghar)
 
Dadar Cricket Club vs Mangrol Cricket Club
 
Toss: Dadar Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Mangrol Cricket Club won by 156 runs
 
Mangrol Cricket Club- 251/10 in 43.3 overs
(J. Nanaware 48, V. Garje 38, G. Patil 36, Y. Shaikh 30, K. Nayan 4/64,
K. Chetan 3/34)
 
Dadar Cricket Club- 95/8 in 21.5 overs
(P. Karan 34)
 
Young Association Cricket Club vs Friends Union Sports Club
 
Toss: Friends Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Friends Union Sports Club won by 109 runs
 
Friends Union Sports Club- 275/10 in 45 overs
(Nirav Bheda 65, Padmakar Surve 40, Kushal Thakkar 40, Sanotsh Iyer 30,
Kapil Wadhwa 3/56)
 
Young Association Cricket Club- 166/10 in 36.2 overs
(SIddharth Hetkale 62, Alpesh Rajput 31, Milind Kanitkar 4/49)
 
Chembur Gymkhana vs Shri Shivaji Cricket Club
 
Toss: Chembur Gymkhana won the toss and elected to bat
 
Result: Chembur Gymkhana won by 176 runs
 
Chembur Gymkhana- 295/7 in 45 overs
(Suraj Lalwani 130, Vikrant Gawde 57, Pawandeep Singh 35,
Jai Singh Dhaliwal 31)
 
Shri Shivaji Cricket Club- 119/10 in 27.5 overs
(Nitin Shetty 30, Farhan Kazi 4/12, Arvind Patel 3/47)
 
Blue Star Cricket Club vs Rajawadi Cricket Club
 
Toss: Blue Star Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Rajawadi Cricket Club won by 4 wkts
 
Blue Star Cricket Club- 100/10 in 26.3 overs
(Sarvesh Bhatkar 3/27, Anand Shinde 4/29)
 
Rajawadi Cricket Club- 103/6 in 18.3 overs
 
Mulund Challengers vs Mazgaon Cricket Club
 
Toss: Mazgaon Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mulund Challengers won by 5 wkts
 
Mazgaon Cricket Club- 128/10 in 28 overs
(Pankaj Patil 36, Gokulesh Patel 3/26)
 
Mulund Challengers- 129/5 in 27.2 overs
 
Anushakti Nagar S & R Club vs Navi Mumbai Sports Club
 
Toss: Navi Mumbai Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Navi Mumbai Sports Club won by 191 runs
 
Navi Mumbai Sports Club- 318/9 in 45 overs
(Ravindra Jadhav 72, Arun Ghogare 54, Amit Wadkar 49, Anil Kamble 3/54)
 
Anushakti Nagar S & R Club- 127/10 in 38.2 overs
(Sumeet Kadam 40, Amol Bhosale 3/16, Vishal Wagh 3/23)
 
Group 5 - Mahim Dadar Cricket Tournament (Worli - Mahim)
 
Mahim Juvenile Cricket Club vs Bombay Wanderers
 
Toss: Mahim Juvenile Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Bombay Wanderers won by 5 wkts
 
Mahim Juvenile Cricket Club- 143/10 in 39.3 overs
(Harshal Tandel 30, Swapnil Pawar 5/22)
 
Bombay Wanderers- 144/5 in 26.3 overs
(Swapnil Pawar 56*, Vaibhav Patere 46, Santosh Chavan 4/43)
 
Sports Promotion Group (Mumbai) vs Bengal Club
 
Toss: Sports Promotion Group (Mumbai) won the toss and elected to bat
 
Result: Sports Promotion Group (Mumbai) won by 187 runs
 
Sports Promotion Group (Mumbai)- 301/6 in 45 overs
(Paraj Dhurandar 114*, Nishant Kambli 72, Rohan Sadarjoshi 35)
 
Bengal Club- 114/10 in 38.2 overs
(Mahesh Jadhav 31, Rohan Sadarjoshi 3/17, Sanket Chitre 3/28)
 
Parsee Pioneer Cricket Club vs Hind Sevak Cricket Club
 
Toss: Hind Sevak Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Hind Sevak Cricket Club won by 97 runs
 
Hind Sevak Cricket Club- 253/9 in 45 overs
(Shiva Singh 72, Rohidas Koyande 50*, Raja Gode 4/32)
 
Parsee Pioneer Cricket Club- 156/10 in 36 overs
(Amey Patil 30, Rohidas Koyande 3/34)
 
Eleven 77 Cricket Club vs Bharat Cricket Club
 
Toss: Bharat Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Bharat Cricket Club won by 7 wkts
 
Eleven 77 Cricket Club- 69/10 in 22.1 overs
(Gautam Yadav 5/6)
 
Bharat Cricket Club- 71/3 in 15.2 overs
(Soham Dalvi 54*)
 
Kshatriya Union Club vs Gomantak Daivadnya Cricket Club
 
Toss: Gomantak Daivadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Gomantak Daivadnya Cricket Club won by 132 runs
 
Gomantak Daivadnya Cricket Club- 204/9 in 45 overs
(Prasanna Revankar 69*, Paras Vira 41)
 
Kshatriya Union Club- 72/10 in 22 overs
(Atharav Nimkar 35, Rahul Pednekar 5/27, Vishesh Sangoi 4/23)
 
Adarsh Cricket Club vs Mohan Cricket Club
 
Toss: Adarsh Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Adarsh Cricket Club won by 9 wkts
 
Mohan Cricket Club- 154/10 in 39.1 overs
(Sanjiv Raut 54, Amey Adkar 53, Santosh Dhande 5/28)
 
Adarsh Cricket Club- 158/1 in 17.4 overs
(Kishore Kuyeshkar 88*, Pratik Shinde 59*)
 
Group 7 - Seth Govardhandas Cricket Tournament (Bandra - Andheri)
 
Aiming Master Cricket Club vs J. Bhatia Sports Club
 
Toss: Aiming Master Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: J. Bhatia Sports Club won by 31 runs
 
J. Bhatia Sports Club- 191/10 in 44 overs
(Bhavesh Solanki 50, Majeed Khan 3/20, Kamlesh Dhobi 3/32)
 
Aiming Master Cricket Club- 160/10 in 35.5 overs
(Ibrahim Khan 76, Ashutosh Sanas 4/37, Ashish Solanki 3/35)
 
Star Cricket Club (Bandra) vs Kridarang Cricket Club
 
Toss: Kridarang Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Star Cricket Club (Bandra) won by 7 wkts
 
Kridarang Cricket Club- 151/10 in 44.2 overs
(Vishal Hate 36)
 
Star Cricket Club (Bandra)- 153/3 in 23.5 overs
(Agni Chopra 54*, Jitesh Shinde 34)
 
Challengers Cricket Club vs Crescent Cricket Club (Andheri)
 
Toss: Challengers Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Challengers Cricket Club won by 99 runs
 
Challengers Cricket Club- 224/9 in 45 overs
(Lalkrishna Vishwakarma 54, Ambrika Yadav 37, Jignesh Maheriya 30*,
Pranav Vasta 3/33)
 
Crescent Cricket Club (Andheri)- 125/10 in 34.4 overs
(Neel Kadam 43, Avinash Bharti 5/25)
 
S.K.P. Athletics vs Sunrise Cricket Club
 
Toss: Sunrise Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: S.K.P. Athletics won by 8 wkts
 
Sunrise Cricket Club- 132/10 in 42.4 overs
(Santosh Chavan 3/13)
 
S.K.P. Athletics- 133/2 in 18.4 overs
(Milap Achrekar 41, Pradosh Mayekar 30*)
 
Bandra Gymkhana vs Park Cricket Club
 
Toss: Park Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Park Cricket Club won by 1 runs
 
Park Cricket Club- 178/10 in 44.5 overs
(Ashwin Pawaskar 60, Haresh Dodia 35)
 
Bandra Gymkhana- 177/10 in 44.5 overs
(Bharat Patil 34, Vikas Jadhav 3/27)
 
Gaud Union Sports Club vs Young Friends Union C.C.
 
Toss: Gaud Union Sports Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young Friends Union C.C. won by 3 wkts
 
Gaud Union Sports Club- 195/9 in 45 overs
(Ashutosh Upadhyay 73, Sohail Shemle 32, Naresh Sardara 3/39)
 
Young Friends Union C.C.- 196/7 in 36 overs
(Siddhant Suryavanshi 64)
 
Group 8 - (Andheri - Borivali)
 
Young Men's Cricket Club vs Brothers Club
 
Toss: Brothers Club won the toss and elected to bat
 
Result: Brothers Club won by 48 runs
 
Brothers Club- 206/10 in 44.4 overs
(Arvind Yadav 53, Shafi Khan 4/40)
 
Young Men's Cricket Club- 158/10 in 30.4 overs
(Salman Khan 45, Wajid Motorwala 37, Umesh Gaud 5/27)
 
Jolly Friends Cricket Club vs Vijaychandra Cricket Club
 
Toss: Vijaychandra Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: Jolly Friends Cricket Club won by 114 runs
 
Jolly Friends Cricket Club- 220/10 in 37.5 overs
(Chetan Patel 40, Nadim Shaikh 38, Vinay More 5/32, Rahul Kadam 3/30)
 
Vijaychandra Cricket Club- 106/10 in 37 overs
(Raju Bharadwaj 4/23, Rigved Karkhanis 3/10)
 
Jaideep Cricket Club vs Young National Cricket Club
 
Toss: Young National Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Young National Cricket Club won by 146 runs
 
Young National Cricket Club- 327/7 in 45 overs
(Sujit Sawant 161, Pratik Amin 43, Sagar Chemburkar 37,
Mayuresh Kore 4/45)
 
Jaideep Cricket Club- 181/10 in 34.2 overs
(Rasesh Changolwala 48, Sagar Chemburkar 5/38, Aniket Kshirsagar 3/23)
 
Pandurangwadi Cricket Club vs Pathare Prabhu Cricketers
 
Toss: Pandurangwadi Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Pandurangwadi Cricket Club won by 157 runs
 
Pandurangwadi Cricket Club- 346/7 in 45 overs
(Amit Pagnis 88, Nitin Palande 59, Rohan Mhapankar 55,
Mahesh Sakpal 35, Durgesh Navik 4/54)
 
Pathare Prabhu Cricketers- 189/9 in 45 overs
(Sunil Jain 47, Ajit Pappukutty 4/33, Sushant Mokal 3/24)
 
Prabhodhan Goregaon vs Cricket Club of Andheri
 
Toss: Prabhodhan Goregaon won the toss and elected to bat
 
Result: Prabhodhan Goregaon won by 24 runs
 
Prabhodhan Goregaon- 189/10 in 40.4 overs
 
Cricket Club of Andheri- 165/10 in 34.4 overs
(Karan Jain 31, Dharmesh Anuwadia 4/45)
 
Youngstar Cricket Club (Thane) vs Vile Parle Sports Club
 
Toss: Vile Parle Sports Club won the toss and elected to field
 
Result: Youngstar Cricket Club (Thane) won by 80 runs
 
Youngstar Cricket Club (Thane)- 210/8 in 45 overs
(Sagar Gadade 64, Vijay Bobade 31, Tushar Gala 3/40)
 
Vile Parle Sports Club- 130/10 in 31.2 overs
(Viral Gala 39, Pritesh Gada 36, Shoeb Shaikh 6/20)
 
Group 9 - Shamrao Thosar Cricket Tournament (Thane - Kalyan)
 
Thane Sporting Club vs Modern Cricket Club
 
Toss: Thane Sporting Club won the toss and elected to bat
 
Result: Modern Cricket Club won by 5 wkts
 
Thane Sporting Club- 166/10 in 41.5 overs
(Shrawan Gawde 46*, Sushant Daptadav 43)
 
Modern Cricket Club- 170/5 in 41.5 overs
(Subham Punyarthi 78*, Faraz Karel 45)
 
United Sports Club (Thane) vs Royal Cricket Club
 
Toss: Royal Cricket Club won the toss and elected to field
 
Result: United Sports Club (Thane) won by 81 runs
 
United Sports Club (Thane)- 248/8 in 45 overs
(Hemant vaity 68, Sai Desh Bhagat 52, Sai Prasad Bhagat 32)
 
Royal Cricket Club- 167/10 in 38.1 overs
(Sameer Khan 30, Hemant Vaity 3/17)
 
Daiwadnya Cricket Club vs Mandvi Muslim Sports Club
 
Toss: Daiwadnya Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Mandvi Muslim Sports Club won by 5 wkts
 
Daiwadnya Cricket Club- 150/10 in 35 overs
(Gaurav Deorukhkar 49)
 
Mandvi Muslim Sports Club- 151/5 in 25.2 overs
(Kunkesh Patil 61, Vishal Trivedi 41*, Sarvesh Kapekar 4/47)
 
Dombivali Cricket Club vs Rocket Cricket Club
 
Toss: Rocket Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Dombivali Cricket Club won by 7 wkts
 
Rocket Cricket Club- 202/9 in 45 overs
(Rohan Sawant 32, Jayesh Mhatre 4/39)
 
Dombivali Cricket Club- 203/3 in 42.4 overs
(Amit Kadam 46, Nishant Mane 43*, Abhijit More 31)
 
Duru Cricket Club vs Deccan Cricket Club (Kalyan)
 
Toss: Duru Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Duru Cricket Club won by 72 runs
 
Duru Cricket Club- 195/10 in 42 overs
(Anand Avalaskar 39, Akshay Yesare 35, Tulsidas Chaugule 4/35, Parvinder Vaid 3/34)
 
Deccan Cricket Club (Kalyan)- 123/10 in 35.3 overs
(Tulsidas Chaugule 35, Anand Avalaskar 5/31, Achal Yadav 3/14)
 
Prime Group Cricket Club vs Bhiwandi Taluka C.A.
 
Toss: Bhiwandi Taluka C.A. won the toss and elected to field
 
Result: Bhiwandi Taluka C.A. won by 4 wkts
 
Prime Group Cricket Club- 122/10 in 34.3 overs
(Prashant Solanki 3/27)
 
Bhiwandi Taluka C.A.- 126/6 in 24.5 overs
(Shikhar Dalvi 48, Santosh Newaskar 3/23)
 
Group 10 - (Borivali - Dahanu)
 
Dashing Sports Club vs Garfield Sports Club (Dahisar)
 
Toss: Garfield Sports Club (Dahisar) won the toss and elected to bat
 
Result: Dashing Sports Club won by 8 wkts
 
Garfield Sports Club (Dahisar)- 134/10 in 39.2 overs
(Ruturaj Mungekar 3/17)
 
Dashing Sports Club- 137/2 in 26.3 overs
(Pratik Patil 57*, Ashutosh Karekar 40)
 
White Star Cricket Club vs Madhukar G. Vartak Memorial S.C.
 
Toss: Madhukar G. Vartak Memorial S.C. won the toss and elected to field
 
Result: White Star Cricket Club won by 204 runs
 
White Star Cricket Club- 292/8 in 45 overs
(Rohan Mahadik 79, Trushal Giramkar 76, Daya Shrinivas 42)
 
Madhukar G. Vartak Memorial S.C.- 88/10 in 28.4 overs
(Vishal Desai 3/14)
 
Poisor Brothers vs Rattlers Cricket Club
 
Toss: Poisor Brothers won the toss and elected to field
 
Result: Rattlers Cricket Club won by 6 runs
 
Rattlers Cricket Club- 223/9 in 45 overs
(Vipin P. 41, Anuj Mathur 38, Sunil Lakka 33)
 
Poisor Brothers- 217/9 in 45 overs
(Nitin Tandel 37, Arun Shetty 32, K. Tiwari 4/25)
 
Apollo Youngsters vs Milton Cricket Club
 
Toss: Milton Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Apollo Youngsters won by 7 wkts
 
Milton Cricket Club- 128/10 in 31.1 overs
(Saurabh Huddedar 3/34, Pratik Hingu 3/35)
 
Apollo Youngsters- 129/3 in 32.2 overs
(Sachin Mayekar 46, Gautam Bhutkar 36*, Mihir Pasad 3/25)
 
Morarjee Velji Cricket Club vs Kansara Cricket Club
 
Toss: Kansara Cricket Club won the toss and elected to bat
 
Result: Kansara Cricket Club won by 117 runs
 
Kansara Cricket Club- 218/10 in 45 overs
(Jaynesh Patel 57, Manoj Rathod 38, Shravan Gupta 4/34,
Sandesh Amrute 3/35 )
 
Morarjee Velji Cricket Club- 101/10 in 25.2 overs
(Sarfaraz Shaikh 3/25, Santosh Pevekar 3/33)
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the ICC T20 World Cup 2021?
Yes
No
Can't Say
Results