HALL OF FAME
 
<MMString:LoadString id="insertbar/linebreak" />
Fixtures / Itinerary
 
 
UNDER-14 INTER SUMMER VACATION CAMP CRICKET
TOURNAMENT 2018
 
Fixtures
 
Group A
Group B
Sachin Tendulkar Gymkhana, Kandivali
Prabodhan Goregaon
BARC Trombay
Kamath Memorial
Central Maidan Thane
Young Zorastrian (Azad)
Navi Mumbai SA + Airoli Camp
Chaudhari School Dombivali + OFA Ambernath
Group C
Group D
Chembur Gymkhana
Khar Gymkhana
Municipal Ground, Mira Road
Kalyan + Bhiwandi Stadium
Boisar PDTSA + Reliance Dahanu + Gavdevi
Virar Krida Vikas Mandal
Dadar Union (Matunga)
Chimaji Appa, Vasai
 
4th & 5th May '18
 
Group A
Match No.
Teams
Venue
1.
Sachin Tendulkar Gymkhana, Kandivali
vs
Central Maidan Thane
Young Zorastrian, Azad
2.
BARC Trombay
vs
Navi Mumbai SA + Airoli Camp
Elphinstone, Azad
Group B
Match No.
Teams
Venue
3.
Prabodhan Goregaon
vs
Young Zorastrian (Azad)
New Era, Azad
4.
Kamath Memorial
vs
Chaudhari School Dombivali + OFA Ambernath
Navroz, Azad
Group C
Match No.
Teams
Venue
5.
Chembur Gymkhana
vs
Boisar PDTSA + Reliance Dahanu + Gavdevi
United Cricketers
6.
Municipal Ground, Mira Road
vs
Dadar Union (Matunga)
Youths Own Union
Group D
Match No.
Teams
Venue
7.
Khar Gymkhana
vs
Virar Krida Vikas Mandal
Sunder C.C. , Cross
8.
Kalyan + Bhiwandi Stadium
vs
Chimaji Appa, Vasai
M.B. Union, Cross
 
8th & 9th May '18
 
Group A
Match No.
Teams
Venue
9.
Sachin Tendulkar Gymkhana, Kandivali
vs
Navi Mumbai SA + Airoli Camp
B.M.C., Dadar
10.
BARC Trombay
vs
Central Maidan Thane
Central Railway, Dadar
Group B
Match No.
Teams
Venue
11.
Prabodhan Goregaon
vs
Chaudhari School Dombivali + OFA Ambernath
Young Zorastrian
12.
Kamath Memorial
vs
Young Zorastrian (Azad)
Elphinstone, Azad
Group C
Match No.
Teams
Venue
13.
Chembur Gymkhana
vs
Dadar Union (Matunga)
Bharat C.C., Dadar
14.
Municipal Ground, Mira Road
vs
Boisar PDTSA + Reliance Dahanu + Gavdevi
Kamath Memorial
Group D
Match No.
Teams
Venue
15.
Khar Gymkhana
vs
Chimaji Appa, Vasai
Bengal Club
16.
Kalyan + Bhiwandi Stadium
vs
Virar Krida Vikas Mandal
Mahim Juvenile
 
11th & 12th May '18
 
Group A
Match No.
Teams
Venue
17.
Sachin Tendulkar Gymkhana, Kandivali
vs
BARC Trombay
Mahim Juvenile
18.
Navi Mumbai SA + Airoli Camp
vs
Central Maidan Thane
RTO, Azad
Group B
Match No.
Teams
Venue
19.
Prabodhan Goregaon
vs
Kamath Memorial
Kamath Memorial
20.
Chaudhari School Dombivali + OFA Ambernath
vs
Young Zorastrian (Azad)
Bharat C.C., Dadar
Group C
Match No.
Teams
Venue
21.
Chembur Gymkhana
vs
Municipal Ground, Mira Road
Young Zorastrian
22.
Dadar Union (Matunga)
vs
Boisar PDTSA + Reliance Dahanu + Gavdevi
Elphinstone, Azad
Group D
Match No.
Teams
Venue
23.
Khar Gymkhana
vs
Kalyan + Bhiwandi Stadium
Navroz
24.
Chimaji Appa, Vasai
vs
Virar Krida Vikas Mandal
B.M.C., Dadar
 
14th & 15th May '18 (Semi Final)
 
Match No.
Teams
Venue
SF I
25.
Sachin Tendulkar Gymkhana, Kandivali
vs
Dadar Union (Matunga)
B.M.C., Dadar
SF II
26.
Prabodhan Goregaon
vs
Kalyan + Bhiwandi Stadium
Bharat C.C., Dadar
 
28th & 29th May '18 (Final)
 
Match No.
Teams
Venue
FINAL
27.
Sachin Tendulkar Gymkhana, Kandivali
vs
Kalyan + Bhiwandi Stadium
United Cricketers
 
 
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the Test Series against Australia to be held in Australia?
Yes
No
Can't Say
Results