HALL OF FAME
 
<MMString:LoadString id="insertbar/linebreak" />
Fixtures / Itinerary
International Schedule
 
Domestic Schedule
 
 
 
UNDER-19 NAREN TAMHANE TROPHY 2017
 
Fixtures
 
Group A
Group B
Ordinance Factory Ambernath
M.I.G., Bandra
Sainath S.C., Virar
Dadoji Kondev Stadium
Dr. D.Y. Patil, Nerul
Sonale Ground Bhiwandi
Bengal Club, Shivaji Park
Payyade S.C.
Group C
Group D
Goregaon Sports Club
Dilip Vengsarkar Academy, Oval
Karnatak S.A.
Chimaji Appa, Vasai
PDTSA, Boisar
Amhi Mulundkar
Matunga Gymkhana
Chereshwar Trombay
 
9th & 10th May '17
 
Group A
Match No.
Teams
Venue
1.
Ordinance Factory Ambernath
vs
Dr. D.Y. Patil, Nerul
Western Railway, Cross
2.
Sainath S.C., Virar
vs
Bengal Club, Shivaji Park
Youths Own Union
Group B
Match No.
Teams
Venue
3.
M.I.G., Bandra
vs
Sonale Ground Bhiwandi
Fort Vijay
4.
Dadoji Kondev Stadium
vs
Payyade S.C.
Young Zorastrian
Group C
Match No.
Teams
Venue
5.
Goregaon Sports Club
vs
PDTSA, Boisar
Sachivalaya Gymkhana, Oval
6.
Karnatak S.A.
vs
Matunga Gymkhana
Elphinstone, Azad
Group D
Match No.
Teams
Venue
7.
Dilip Vengsarkar Academy, Oval
vs
Amhi Mulundkar
Bharat C.C., Dadar
8.
Chimaji Appa, Vasai
vs
Chereshwar Trombay
Elphinstone, Oval
 
12th & 13th May '17
 
Group A
Match No.
Teams
Venue
9.
Ordinance Factory Ambernath
vs
Bengal Club, Shivaji Park
Bharat C.C., Dadar
10.
Sainath S.C., Virar
vs
Dr. D.Y. Patil, Nerul
Fort Vijay
Group B
Match No.
Teams
Venue
11.
M.I.G., Bandra
vs
Payyade S.C.
P.J. Hindu Gymkhana
12.
Dadoji Kondev Stadium
vs
Sonale Ground Bhiwandi
Elphinstone, Azad
Group C
Match No.
Teams
Venue
13.
Goregaon Sports Club
vs
Matunga Gymkhana
Young Zorastrian, Azad
14.
Karnatak S.A.
vs
PDTSA, Boisar
Western Railway, Cross
Group D
Match No.
Teams
Venue
15.
Dilip Vengsarkar Academy, Oval
vs
Chereshwar Trombay
Youths Own Union
 
16th & 17th May '17
 
Group A
Match No.
Teams
Venue
17.
Ordinance Factory Ambernath
vs
Sainath S.C., Virar
Sachivalaya Gymkhana, Oval
18.
Dr. D.Y. Patil, Nerul
vs
Bengal Club, Shivaji Park
Elphinstone, Oval
Group B
Match No.
Teams
Venue
19.
M.I.G., Bandra
vs
Dadoji Kondev Stadium
Bengal Club, Dadar
20.
Sonale Ground Bhiwandi
vs
Payyade S.C.
Central Railway, Dadar
Group C
Match No.
Teams
Venue
21.
Goregaon Sports Club
vs
Karnatak S.A.
Mahim Juvenile, Dadar
22.
PDTSA, Boisar
vs
Matunga Gymkhana
High Court, Oval
Group D
Match No.
Teams
Venue
23.
Dilip Vengsarkar Academy, Oval
vs
Chimaji Appa, Vasai
Bharat C.C., Dadar
24.
Amhi Mulundkar
vs
Chereshwar Trombay
Sachivalaya Gymkhana, Oval
 
18th & 19th May '17
 
Group D
Match No.
Teams
Venue
16.
Chimaji Appa, Vasai
vs
Amhi Mulundkar
Central Railway, Dadar
 
19th & 20th May '17 (Semi Final)
 
Match No.
Teams
Venue
25.
Dr. D.Y. Patil, Nerul
vs
Matunga Gymkhana
National C.C., Cross
 
20th & 21st May '17 (Semi Final)
 
Match No.
Teams
Venue
26.
M.I.G., Bandra
vs
Chimaji Appa, Vasai
Elphinstone, Azad
 
22nd & 23rd May '17 (Final)
 
Match No.
Teams
Venue
27.
Matunga Gymkhana
vs
M.I.G., Bandra
National C.C., Cross
 
 
 
 
ABOUT US
MCA Poll
Will India, win the ICC T20 World Cup 2021?
Yes
No
Can't Say
Results